ДРАМА В МИЛАНО: Реал излъга Интер с гол в края на резерва (ВИДЕО+СНИМКИ)

Куртоа бе герой за гостите преди почивката, Камавинга влезе от пейката и асистира на Родриго

Реал (Мадрид) записа трета поредна победа на нула над Интер в Шампионската лига.

Този път „Белия балет“ спечели с минималното 1:0 в Милано първия двубой за двата тима от група F на турнира.

Драмата на „Джузепе Меаца“ бе пълна, защото преди почивката герой за гостите бе вратарят им Тибо Куртоа, а те стигнаха до успеха с попадение минута преди края на редовното време и то на резервата Родриго.

Домакините започнаха на много високо темпо срещата и още в 4-ата минута Лаутаро Мартинес отправи първия точен удар в срещата, но право в ръцете на Тибо Куртоа.

В 9-ата минута пък Един Джеко бе изведен в наказателното поле и търколи топката покрай вратаря, но той я отклони, а после Едгар Милитао изчисти.

Последва пропуск и на Шкриняр с глава, а отговорът на Реал дойде в 14-ата минута, когато Каземиро отправи бомбен изстрел, но на сантиметри от целта.

Пет минути след това отново Лаутаро тества Куртоа, този път с глава, ала стражът показа класа и отрази.

В 34-ата минута, след един корнер, гостите можеха изненадващо да открият резултата, ала Милитао видя как топката преминава от грешната страна на гредата.

Последваха два отлични шанса на „нерадзурите“ в рамките на минута, пропилени от Лаутаро и Брозович, а в 43-ата минута Един Джеко бе разочарован отново от страхотния в този двубой Куртоа.

Така почивката дойде при нулево реми, а малко след нея Винисиус бе на добра позиция, но Шкриняр се намеси решително.

После и Карим Бензема отправи изстрел, който бе блокиран, за да дойде нова чудесна изява на Куртоа.

В 54-ата минута той спря нов опит на Джеко да го преодолее, показвайки завиден рефлекс след удар с глава, а за негово щастие и добавката Брозович не сполучи.

Първият точен изстрел на Реал дойде малко преди изтичането на цял час, ала ще остане само за статистиката, защото Дани Карвахал не затрудни Самир Ханданович.

Междувременно бяха извършени редица смени в двата състава, които доведоха до спад на темпото в средата на втората част, ала в заключителните минути то отново бе на високо ниво.

В 80-ата Реал можеше да открие резултата, след като Бензема майсторски прати топката към далечния ъгъл, но защитник на Интер я спря малко пред голлинията.

Секунди след това Винисиус отправи опасен изстрел, който бе блокиран, а същото се случи и в 87-ата минута, когато отново бразилецът бе разочарован.

Две минути по-късно обаче две от резервите на гостите комбинираха помежду си за победния гол. Лятната покупка Едуардо Камавинга, дебютирал в неделя с гол след само 6 минути на терена, този път блесна с асистенция.

Младият френски национал подаде към Родриго, който от воле донесе победата на Реал (Мадрид) с първото си попадение от май месец насам.

То се оказа победно за гостите и те си тръгнаха с пълния комплект точки от Милано.

Интер - Реал Мадрид 0:1
0:1 Родриго (90)