Шериф постигна исторически успех в ШЛ при дебюта си в турнира! (ВИДЕО)

Молдовците надвиха с 2:0 Шахтьор Донецк

Молдовският Шериф Тираспол поднесе голямата изненада в група "D" на Шампионска лига, след като победи Шахтьор Донецк с 2:0. Попаденията реализираха Адама Траоре и Момо Янсане. Шериф излезе на терена без нито един молдовец в стартовия си състав. Гостите пък имаха само двама украинци сред титулярите си.

Шериф започна по-добре срещата и поведе още в 16-ата минута. Адама Траоре се оказа най-съобразителен в наказателното поле след добро центриране и безпроблемно прати топката в мрежата на съперника.

Шахтьор отговори с опасен изстрел на Ласина Траоре, който обаче бе майсторски избит в корнер от вратаря на Шериф.В 57-ата минута гостите от Донецк организираха поредна добра атака, като Пердиньо се озова на отлична позиция и стреля от разстояние, но стражът на домакините спаси.

Само пет минути по-късно молдовците вкараха второ попадение. След центриране в пеналта Момо Яансане надскочи всички и с глава се разписа за 2:0. До края на срещата опасните положения пред една от двете врати липсваха и в крайна сметка домакините от Шериф се поздравиха с трите точки.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)