Трябва ли Ясен Петров да остане национален селекционер?

17 септември 2021 20:03 Христо Иванов

Арда се разправи с Пирин и взе класическа победа в Кърджали (ВИДЕО)

Арда успя да стигне до втория си успех за сезона, след като в домакинството си от 8-ия кръг на първенството победи с 3:0 Пирин Благоевград.

Кърджалии можеха да стигнат и до по-убедителен резултат, но гол на Тонислав Йорданов беше отменен половин час преди края.

Арда започна по-агресивно двубоя. В третата минута Тонислав Йорданов стреля от дистанция, топката се отклони в друг играч и прелетя над вратата на Шейтанов. В 13-ата минута Антон Карачанаков центрира от свободен удар, Занев игра с глава, но без да създаде опасност за Иван Караджов.

В 18-ата минута Арда поведе със страхотно попадение на Лъчезар Котев. 23-годишният футболист стреля от дистанция, а Шейтанов не се намеси по най-добрия начин и топката влетя във вратата му. Пирин притежаваша повече топката в следващите минути, но без да затрудни Караджов. В 32-ата минута Спас Делев центрира от корнер, а Стилиян Николов изчисти, което доведе до нов корнер, но без опасност за Шейтанов.

В 40-ата минута след отлична атака Арда удвои аванса си. Жуниньо напредна през средата на терена, реши да не завършва сам, а да подаде на Коконов, който с изстрел по земя накара за втори път Шейтанов да вади топката от мрежата си.

Втората част също започна с домакински натиск от страна на Арда. В 57-ата минута Димитър Шейтанов извърши нарушение срещу Тонислав Йорданов, което доведе до дузпа в полза на кърджалийци. Зад топката застана именно Йорданов, който вкара страхотна дузпа стил "паненка".

Пирин тръгна в търсене на попадение, като в 65-ата минута Петър Занев пусна успореден на голлинията пас в наказателното поле, но влезлият като резерва Преслав Йорданов не успя да стигне до топката.

В 74-ата минута Тонислав Йорданов получи от Илия Юруков, обърна се и прати топката във вратата на Шейтанов. Попадението бе проверено от ВАР за засада, след което не бе зачетено.

Така Арда събра 8 точки и се измъкна от опасната зона, изпреварвайки с един пункт Левски, които са и с мач повече от кърджалии. Пирин пък остава последен с едва три пункта.

Арда - Пирин 3:0