Фалкао се завърна с гръм и трясък в Ла Лига (ВИДЕО)

Той изигра важна роля във втория успех за сезона на Райо Валекано

Райо Валекано надигра Хетафе у дома с класическото 3:0 в двубой от петия кръг на испанската Ла Лига.

Домакините откриха още в деветата минута чрез Оскар Трехо от дузпа. Резултатът остана непроменен до 78-та минута, когато Пате Сис увеличи преднината на Райо, а Радамел Фалкао оформи класиката четири по-късно след асистенция на Сис. Четири минути преди края на редовното време Енеш Юнал пропусна дузпа за гостите.

Така, Райо постигна втори успех от началото на сезона и събра седем точки на седмата позиция в таблицата. Хетафе е на дъното на класирането без спечелена точка от петте си изиграни срещи. В следващия кръг новаците гостуват на Атлетик Билбао, докато Хетафе ще търси първи точки през сезона при домакинството си на шампиона Атлетико Мадрид.