ОБЗОР: Машината на Нагелсман заработи - Байерн прегази Бохум със 7:0 (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Баварците постигнаха най-резултатния си мач под ръководството на новия си треньор

Байерн Мюнхен буквално прегази Бохум в мач от петия кръг на Бундеслигата. Двубоят на "Алианц Арена" завърши с разгром със 7:0 за домакините. Две попадения за баварците реализира Йозуа Кимих, а по едно добавиха Сане, Гнабри, Левандовски и Чупо-Мотинг. Лампрополус пък си отбеляза автогол. По този начин Байерн записа най-резултатния си мач под ръководството на Юлиан Нагелсман.

Байерн започна ударно срещата и поведе в 17-ата минута. Баварците получиха право да изпълнят фаул в близост до наказателното поле. Зад топката застана Лирой Сане, който с много точен удар в горния десен ъгъл матира стража на Бохум. В 27-ата минута крилото изведе Йозуа Кимих в наказателното поле, като полузащитникът стреля, топката се отби в тялото на бранител на гостите и за втори път влетя в мрежата. Малко по-късно Гнабри бе близо до гол, но изстрелът му мина покрай лявата греда.

Баварците направиха резултата класически в 32-ата минута. Гнабри демонстрира индивидуалната си класа, като със силен шут от близка дистанция не остави никакви шансове на Мануел Риеман.

Две минути преди края на първото полувреме ситуацията за Бохум стана още по-тежка, след като Василиос Лампрополус си отбеляза автогол в опит да изчисти топката след подаване в близост до вратата. Байерн продължи с отличното си представяне и след почивката. В 60-ата минута Лирой Сане стреля много добре от близко разстояние, но вратарят на гостите успя да избие в корнер. Серж Гнабри изпълни ъгловия удар, като намери Левандовски в опасна близост до вратата и полският нападател направи резултата 5:0.

В 64-ата минута Бохум върна едно попадение чрез Силвер Ганвула. Той обаче не бе зачетено, тъй като имаше засада. Секунди по-късно баварците вкараха шести гол. След центриране в наказателното поле Горецка свали една топка към Кимих, който от близко разстояние отбеляза втория си гол в срещата.

Байерн не се задоволи с този резултат и продължи да мачка съперника си. В 79-ата минута Чупо-Мотинг се възползва от една отскочила в наказателното поле топка и от непосредствена близост вкара седми гол за баварците.

Баварците реализираха осми гол малко преди края на редовното време. В 87-ата минута Томас Мюлер се възползва от една избита топка и вкара. Ситуацията обаче бе разгледана с ВАР, след което попадението не бе зачетено заради засада.

Всички резултати от Бундеслигата днес:

Байерн Мюнхен - Бохум 7:0

Аугсбург - Борусия М 1:0

Арминия Б - Нофенхайм 0:0

Майнц - Фрайбург 0:0

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини