Атлетико Мадрид не успя да пребори Атлетик с човек по-малко (ВИДЕО)

Жоао Феликс си изпроси червен картон за "дюшекчиите"

Атлетико Мадрид не успя да надвие Атлетик Билбао като домакин в мач от петия кръг от испанската Ла Лига, завършвайки 0:0 на „Уанда Метрополитано”.

През първото полувреме в испанската столица двата отбора представиха слаба продукция, а в 47-ата минута Анхел Кореа имаше страхотен шанс да открие за „рохибланкос”, но стреля встрани от десния стълб на вратата на гостите.

В 73-ата Асиер Виялибре от Атлетик можеше да порази вратата на Ян Облак, но ударът му бе блокиран от Марио Ермосо. Две по-късно Маркос Йоренте опита удар от далеч, който също не бе прецизен.

В 78-ата пък Жоао Феликс бе изгонен с втори жълт картон за оспорване на решение на рефера Хесус Хил Мансано, след като секунди по-рано бе получил първи. Това сломи устрема на мадридчани, които регистрираха една точка в актива си.

Все пак Атлетико е временен лидер с 11 точки, но може да бъде задминат до края на рунда. Билбао остава четвърти с 9 точки.
Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)