Нашите "лъвици" отнесоха 7 гола от Германия в световна квалификация (ВИДЕО)

Немският тим показа много по-добра игра срещу футболистките ни

Българският национален женски отбор загуби с 0:7 гостуването си на Германия в първи мач от световните футболни квалификации. Мачът се игра в Котбус, а домакините не оставиха никакви шансове за момичетата на Силвия Радойска и реално резултатът можеше да бъде и доста по-голям. В края на мача статистиката показа 31 голови възможности за Германия срещу нито една пред българките. Ударите в очертанията на вратата бяха 11:0, а също 11:0 се оказаха и ударите извън рамките на вратата.

Германия отбеляза първия гол в 21-ата минута. Катрин Кендрих получи топката отдясно, центрира в наказателното поле и Леа Шулер отбеляза. Само след 2 минути игра и Лина Магул отбеляза втори гол след хубав удар от 15 метра. Тя отново бе точна в 33-ата минута, когато с глава реазилира третото попадение в срещата.

Въпреки натиска на Германия четвъртото попадение падна чак в 67-ата минута, когато Кати Хендрих центрира, никой не игра с топката и тя влезе в мрежата. Само след още няколко минути игра немкините вкараха и пети гол. Добра атака отдясно завърши с центриране към Леа Шулер, която с глава отбеляза петото попадение. Шестото попадение бе дело на резервата Табеа Васмут в 76-ата минута, която засече с крак центриране на Нюшкен.

В 82-ата минута резервата Линда Далман вкара и седми гол с удар от далечна дистанция, като уцели незащитения от Шахънска ъгъл.
България U15 с реми срещу Косово (ВИДЕО)

Две дузпи и 1:1 в контрола, играна в Прищина

БФС търси усилено футболисти с български корени

До момента сме открили над 20 състезатели, обясни Лъчо Димов

Венци Стефанов: Илиан Илиев ще вдигне националите

Любо първо говори, после мисли

Женският ни национален отбор с драматична загуба от Армения (ВИДЕО)

"Лъвиците" ни допуснаха поражение с 2:3 на "Александър Шаламанов" в София

БРАВО! Девойките на България до 19 г. се класираха сред елита на Европа

Момичетата ни спечелиха безапелационно промоция за Лига А

Радойска очаква мачовете с Румъния да решат първото място

„Имам балансиран отбор“, заяви селекционерът на женския ни тим

Силвия Радойска: Владеехме инициативата

„Търсихме победата през цялото време“, доволна е треньорката на женския национален отбор