Трябва ли Ясен Петров да остане национален селекционер?

18 септември 2021 20:50

Нашите "лъвици" отнесоха 7 гола от Германия в световна квалификация (ВИДЕО)

Българският национален женски отбор загуби с 0:7 гостуването си на Германия в първи мач от световните футболни квалификации. Мачът се игра в Котбус, а домакините не оставиха никакви шансове за момичетата на Силвия Радойска и реално резултатът можеше да бъде и доста по-голям. В края на мача статистиката показа 31 голови възможности за Германия срещу нито една пред българките. Ударите в очертанията на вратата бяха 11:0, а също 11:0 се оказаха и ударите извън рамките на вратата.

Германия отбеляза първия гол в 21-ата минута. Катрин Кендрих получи топката отдясно, центрира в наказателното поле и Леа Шулер отбеляза. Само след 2 минути игра и Лина Магул отбеляза втори гол след хубав удар от 15 метра. Тя отново бе точна в 33-ата минута, когато с глава реазилира третото попадение в срещата.

Въпреки натиска на Германия четвъртото попадение падна чак в 67-ата минута, когато Кати Хендрих центрира, никой не игра с топката и тя влезе в мрежата. Само след още няколко минути игра немкините вкараха и пети гол. Добра атака отдясно завърши с центриране към Леа Шулер, която с глава отбеляза петото попадение. Шестото попадение бе дело на резервата Табеа Васмут в 76-ата минута, която засече с крак центриране на Нюшкен.

В 82-ата минута резервата Линда Далман вкара и седми гол с удар от далечна дистанция, като уцели незащитения от Шахънска ъгъл.