РБ Лайпциг с поредна издънка в Германия (ВИДЕО)

"Биковете" взеха само точка срещу Кьолн, ВАР отмени по един гол и на двата тима

РБ Лайпциг допусна поредна издънка от началото на сезона в Германия, след като направи 1:1 при гостуването си на Кьолн. "Биковете" стартираха по-добре срещата и вкараха гол още в петата минута благодарение на Доминик Собослай. Ситуацията бе разгледана с ВАР, след което попадението не бе зачетено заради засада.

В следващите минути двата тима си размениха по една сериозна опасност, като с пропуск за Кьолн се отличи Ондрей Дуда, а за гостите - Кристофър Нкунку. Малко преди края на първата част Кьолн стигна до гол чрез Марк Ут, но попадението не бе зачетено заради засада.

Кьолн поведе в резултата в 57-ата минута. Антони Модест се възползва от грешка в отбраната на "биковете" и прати топката в мрежата на Лайпциг. Ситуацията бе разгледана с ВАР, тъй като имаше сериозни съмнения за нарушение на нападателя. След дълга консултация със системата за видеонаблюдение Феликс Брих реши, че такова няма и зачете гола на Кьолн.

В 66-ата минута Емил Форсберг изравни с мощен удар в десния ъгъл. Тук отново се намеси системата ВАР, като се оказа, че е имало засада по-рано през атаката. В крайна сметка гостите стигнаха до гол в 72-ата минута. След добро центриране от корнер Амаду Хайдара надскочи всички и прати топката в мрежата на Тимо Хорн.

След равенството Кьолн заема шесто място във временното класиране с 8 точки. РБ Лайпциг пък са 13-ти с 4 точки в актива си
Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)