Ница и Монако със зрелищно реми във Франция (ВИДЕО)

Мачът беше пред празни трибуни, заради ексцесиите на мача между Ница и Марсилия

Ница и Монако направиха зрелищно 2:2 в двубой от 6-ия кръг на френската Лига 1. Мачът мина през редица обрати и интересни ситуации и напълно оправда очакванията за дерби на Лазурния бряг. То се игра пред празните трибуни на “Алианц Ривиера” заради инцидентите на мача Ница - Марсилия.

Първото полувреме предложи по-бавен ритъм, а в края му гостите излязоха напред в резултата. В 39-ата минута Александър Головин засече с плонж центриране на Желсон Мартинш и направи 1:0 за монегаските. Ница реагира още в началото на втората част. В 51-вата минута Амин Гуири центрира отляво, а Анди Делор заби топката с глава в мрежата - 1:1. Това бе и първи гол за бившия нападател на Монпелие за Ница. Домакините успяха да направят и пълен обрат. В 74-ата минута голмайсторът Делор пусна топката към непокрития Хишам Будауи, който на задна греда направи 2:1. Радостта на Ница обаче бе кратка, тъй като 3 минути по-късно Монако изравни от дузпа чрез Уисам Бен Йедер. Тя бе отсъдена за нарушение на Калвин Стенгс срещу Кайо Енрике. В последните минути Ница изпусна “златен” шанс да спечели дербито. След удар на Делор, Беноа Бадиашил от гостите спря топката с ръка в наказателното поле и бе отсъдена дузпа. Гуири обаче стреля в аут и така не донесе пълна радост на тима си.

Ница е четвърти в класирането с актив от 10 точки, докато Монако е едва 15-и с 5 спечелени пункта.

Луис Енрике: Не бързаме да станем шампиони

Треньорът на ПСЖ обяви, че целта е отборът да вземе титлата, но не държи това да е много рано