Севиля измъкна хикса от Реал Сосиедад след изпусната дузпа (ВИДЕО)

Оярсабал се издъни от 11-те метра и лиши отбора си от успеха

Реал Сосиедад и Севиля завършиха наравно 0:0 срещата помежду си от 5-ия кръг на Ла Лига. Определено домакините могат да съжаляват повече, защото през първата част пропуснаха да реализират от дузпа. Микел Оярсабал изпълни наказателния удар, но вратарят на андалусийците успя да спаси с крак.

След ремито Реал Сосиедад остава в челната четворка с 10 точки на четвъртото място, а Севиля е на 6-ата позиция с 8 пункта.

В 9-ата минута Севиля създаде първото голово положение. Ерик Ламела опита удар от дистанция, но топката прелетя над напречната греда.

В средата на първата част Реал Сосиедад получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар заради игра с ръка на Диего Карлос. Първоначално главният съдия Антонио Матеу Лаос подмина ситуацията, но последва намеса на системата ВАР, която подсказа за допусната реферска неточност.

Зад топката, за да изпълни наказателния удар, застана Микел Оярсабал, чийто удар по земя беше отразен от Боно.

В 34-ата минута стражът на андалусийците отново се намеси ключова и отрази опасен удар на Александър Исак.

В добавеното време на първата част Аднан Янузай стреля директно от пряк свободен удар. Боно отново беше заел добра позиция и успя да реагира навреме, така че да запази нулевото равенство.

След почивката играта бе накъсана и нито един от двата отбора не успя да притисне сериозно своя опонент в собствената му половина. Нямаше много работа и за двамата вратари. До самия край резултатът се запази непроменен – 0:0.

При същия краен резултат приключи и по-ранния мач от Ла Лига между Майорка и Виляреал.

Хетафе помогна на Реал (Мадрид), след като спря Жирона (ВИДЕО)

Отборът от мадридското предградие стигна до успех с 1:0