ЛУДО ДЕРБИ! Милан препъна Ювентус 14 минути преди края и го прати в зоната на изпадащите (ВИДЕО)

"Баинконерите" поведоха в 4-та минута, но това не бе достатъчно за успеха

Домакините стартираха ударно, след като поведоха в резултата още в четвъртата минута. „Биаконерите“ организираха светкавична контраатака, при която Алваро Мората се озова сам срещу Майк Менян и испанският нападател успя да прехвърли вратаря, като по този начин отбеляза най-бързия гол за своя тим срещу „росонерите“ от 1996 година насам.

Юве продължи да е по-активен и в 17-ата минута отново Мората засече центриране на Алекс Сандро, но този път Менян изби в корнер. Малко след това стражът на „росонерите“ спаси и далечен шут на Пауло Дибала.

В 24-ата минута и гостите погледнаха към вратата на своя съперник. Сандро Тонали пробва изстрел от разстояние, но топката попадна право в ръцете на Войчех Шчесни.

Три минути по-късно Леонардо Бонучи засече с глава центриране от фаул, но неточно.В 31-ата минута „бианконерите“ отново организираха опасна контраатака, при която Адриен Рабио беше изведен сам срещу вратаря Менян, но Фикайо Томори успя да го настигна и да го спр да нанесе изстрел.

Четири минути след това трябваше да бъде извършена принудителна смяна в тима на Милан. Пиер Калюлю влезе на мястото на контузилия се Симон Кяер.

В 43-ата минута Джорджо Киелини успя да блокира шут на Анте Ребич, след което Тонали също шутира от дистанция, но в аут.

ет минути след началото на втората част Рабио засече центриране в наказателното поле, но ударът му премина покрай гредата.

В 59-ата минута Тео Ернандес шутира от дистанция, но в аут.

В следващите минути „росонерите“ бяха по-активния тим, но не успяваха да създадат сериозни положения пред противниковата врата.

В средата на полувремето нервите взеха връх, като първо Дибала и Тонали се спречкаха, а малко след това същото направиха Ребич и Бонучи. Между двете караници Леао се отчете с пропуск за гостите. В 74-ата минута опасен удар на Данило бе спасен от Менян.

Две минути след това обаче Милан успя да изравни. Тонали центрира от корнер, а Анте Ребич засече с глава, като топката се отби от страничната греда и влетя във вратата на Шчесни за 1:1.

В 83-та минута отново Ребич застраши вратата на „биаконерите“, като влезе отляво в наказателното поле и стреля, но над вратата. Хърватинът можеше и подава, след като двама негови съотборници чакаха в панелтерията.

Три минути след това резервата Мойс Кийн се освободи от пазача си в наказателното поле и стреля, но покрай гредата. В ответната атака Милан пропусна чудесна възможност за обрат. Пиер Калулу овладя подаване в наказателното поле и шутира силно, но Шчесни успя да избие в корнер.