ПЪЛЕН НАПРЕД! Пловдивският Локомотив отнесе Родопа в Смолян

„Черно-белите“ са на осминафинал след пропусната дузпа и 3 греди, Минчев с хеттрик

Локомотив (Пловдив) е първият осминафиналист в тазгодишното издание на турнира за Купата на България.

Това стана факт след категорична победа с 4:0 над Родопа в Смолян в дебютната среща от фазата на 1/16-финалите.

Тя бе изгледана на живо от над 2500 души, които видяха как капитанът на гостите в този мач Георги Минчев реализира хеттрик.

Освен това, 26-годишният нападател се отчете и с асистенция към Венсан Марсел, оформил класиката точно преди почивката с много красиво попадение.

„Смърфовете“ на Александър Тунчев, който даде почивка на повечето титуляри предвид пловдивското дерби с Ботев през уикенда, удариха 3 греди, пропуснаха дузпа и поведоха в резултата още в 5-ата минута.

Тогава именно Минчев се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Стефан Киков срещу Кристиан Гомис в пеналта.

Домакините опитаха да отговорят и Михаел Кисьов отправи два удара, ала не можа да улучи вратата.

Локомотив удвои аванса си в 19-ата минута. Тогава Йосип Томашевич центрира към Минчев и той порази целта с глава за 2:0.

Последва още един неточен изстрел на домакините, за да се стигне до последната минута на първото полувреме, когато Минчев свали с глава към Венсан Марсел.

Французинът, пристигнал в отбора това лято, оформи класическия резултат с красиво воле и така реши всичко още преди почивката.

В 60-ата минута Локомотив удари греда, след като Марсел нямаше късмет, а 4 минути по-късно той върна жеста към Минчев и му асистира, за да може нападателят да оформи хеттрика си.

Това се случи след нов удар с глава в 64-ата минута за 4:0, а в 76-ата и влезлият от пейката Бирсент Карагарен нацели гредата.

Малко преди края същото стори и друг футболист, появил се като резерва – капитанът Димитър Илиев.

В добавеното време на двубоя пък Локомотив получи втора дузпа, но вратарят на домакините спаси изпълнението на Карагарен, за да приключи в крайна сметка срещата при резултат 4:0 в полза на Локомотив.

РОДОПА (СМОЛЯН) - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:4
0:1 Георги Минчев (5, дузпа)
0:2 Георги Минчев (19)
0:3 Венсан Марсел (45)
0:4 Георги Минчев (64)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

РОДОПА: 12 Стефан Дафовски, 11 Николай Тихомиров, 4 Стефан Киков, 3 Иван Караиванов, 14 Владимир Драмалиев, 7 Христо Ковачев, 18 Антон Белюков, 27 Георги Пелтеков, 21 Теодор Стефанов (к), 8 Иван Ангелов, 9 Михаел Кисьов;