ОБЗОР: Пирин с обрат над Банско, Септември София и Симитли продължават напред (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Вижте как се развиха битките от Купата на България днес

Пирин Благоевград победи след обрат Банско в 1/16-финалния мач помежду им от Купата на България. В герой за тима на Уорън Фийни се превърна бившият нападател на ЦСКА Преслав Йорданов, който вкарва и двете попадения за обрата срещу домакините. Никола Мицански даде аванс за Банско в 28-ата минута, но в края на първата част Пресли изравни. Скоро след почивката голмайсторът на гостите от Благоевград направи 2:1 и класира своите.

След втория гол на Йорданов обаче гостуващата агитка - около 40 души, започна да скандира "Оставка" по адрес на Уорън Фийни. Футболистите на Пирин решиха да бъдат солидарни със своя треньор и отидоха при него, а това разяри още повече феновете, които започнаха да скандират нецензурни неща по адрес на своите любимци.

По същото време Септември София постигна минимална победа като гост с 1:0 над Спортист Своге. Интересното в двубоя бе, че близнаците Ивайло Василев и Иван Василев бяха под рамките на вратите.

Двата тима започнаха равностойно първото полувреме. В 12-ата минута Ивайло Христов стреля от чудесна позиция, но стражът на гостите спаси. Малко преди това треньорът на Септември трябваше да прави принудителна смяна, тъй като Иван Арсов си падна на рамото и получи тежка контузия. В 23-ата минута Иван Василев отново спаси своите от Септември. Янакиев изведе Алексиев сам срещу вратаря, който обачи изби шута му.. След това последва центриране и Ивайло Христов пропусна от 5 метра.

Гостите имаха възможност да отбележат в 33-ата минута, след като Айкут Рамадан стреля от фаул, но право в ръцете на Ивайло Василев. В края на първата част Кирил Янакиев бе изведен сам срещу вратаря, но стреля право в него и резултатът остана 0:0. В 49-ата минута Айкут Рамадан отправи опасен удар от дистанция, но Ивайло Василев изби в корнер.В 67-ата минута Мартин Сандов можеше да вкара гол във вратата на Септември, но ударът му бе доста неточен из излезе в аут.

В 70-ата минута Ивайло Василев направи страхотно спасяване, след хубав удар с глава на Стоян Стоичков. Четвърт час преди края на двубоя след центриране отляво на Кристиян Пешов, никой не игра с топката и тя влезе в мрежата.

Александър Димитров: Илиан Илиев е много голяма личност

"Момчетата работиха много за тази победа", каза селекционерът на младежкия национален отбор