Пирин Разлог победи Беласица в Петрич в мач за Купата на АФЛ

Георги Попадии, Георги Будин и Георги Кехайов бяха точни за тях

Пирин Разлог победи Беласица в Петрич в мач за Купата на  АФЛ

С голове на Георги Попадии в 44-та, Георги Будин в 75-та и Георги Кехайов в 89-та минути мъжкият отбор на Пирин Разлог победи на стадион Цар Самуил Беласица Петрич и продължава в по-нататъшната фаза в надпреварата за Купата на АФЛ.

Като цяло срещата премина под диктовката на гостуващия тим от Разлог. Само неточната стрелба бе причина да не се стигне до отбелязване на гол още в началните минути на срещата. В 44-та минута след триходова комбинация Георги Попадиин изпрати топката в мрежата на Стоян Стоянов за 0:1.

След почивката отборът на Пирин Разлог беше пълен господар на терена и всяка атака бе опасност за защитата на домакините. В 75-та минута Иван Иванов след атака по десния фланг центрира остро топката зад защитата на Беласица и Георги Будин от 5 метра я отклони за 0:2. Третото попадение беше много красиво и стана след атака на Красимир Шапкаров по десния фланг и ефектен пас към Георги Кехайов, който опъна мрежата зад вратаря на Беласица за 0:3.

В този мач наставникът на Беласица Саша Симонович даде шанс на футболисти от юноши младша и старша възраст на клуба и на трима от разширения състав на мъжкия отбор. Явно той пазеше титулярите за дерби мача в събота на стадион Цар Самуил срещу отбора на Чавдар Етрополе.

Отлично съдийство на Благой Манов, Костадин Тановчев и Йордан Гошев.