БИТКАТА В СТАРА ЗАГОРА: Фамозен гол на бразилец спаси Арда (ВИДЕО+СНИМКИ)

Жуниньо донесе точката на своите, феновете на Берое викат "Оставка"

Берое отново не успя на победи Арда. Мачът между двата тима от деветия кръг на efbet Лига завърши 1:1. Успехът щеше да е исторически за тима от Стара Загора, който до днес пет загуби от пет срещи с този съперник. Омар Камара откри за Берое. Той се разписа от дузпа, която доста нажежи страстите на стадиона под Аязмото. Резервата Жуниньо обаче изравни с фамозно изпълнение. Равенството е пореден удар за треньора Петър Колев, чийто стол сериозно се клати, а феновете го изпратиха с викове "Оставка!".

Преди началото на срещата голмайстор №1 в българския елит Мартин Камбуров бе награден от БФС, Берое и Старозагорска община за рекорда си от 254 попадения.

Първата възможност в мача бе за домакините. Още във втората минута Серкан Юсеин пробва изстрел от границата на наказателното поле, който обаче се оказа прекалено слаб и Иван Караджов спаси. Пет по-късно вратарят на Арда отново показа класа и изби с една ръка центриране на Лебон.

В 20-ата минута Спас Делев изпълни пряк свободен, но прати топката право в стената. В следващите минути Арда опита да притисне старозагорци. Лъчезар Котев отправи изстрел, който Ганев отрази.

Спорна дузпа в полза на Берое беше отсъдена в 28-ата минута. Иван Караджов увисна при изпълнение на корнер, Алиун Фал игра с глава, а стражът на гостите го удари в рамото. Съдията посочи бялата точка и даде жълт картон на Караджов, който не остана доволен от отсъждането. Играчите от двата тима влязоха в словесна разправия, а ситуацията беше разгледана от VAR и решението на Иво Андреев беше потвърдено. Зад топката застана Омар Камара, който даде аванс на Берое в 32-ата минута.

В добавеното време на първата част Алиун Фал центрира в наказателното поле към Лебон, който бе изпуснат от Милен Желев, но Иван Караджов изби удара му в корнер.

Десетина минута след почивката Лебон опита далечен шут, но Караджов извади топката в корнер. Две по-късно Тунгара излезе сам срещу вратаря. Караджов обаче се справи и този път. В 62-ата Делев направи отличен пробив, навлезе в пеналта и стреля, но Василев успя да се намеси блестящо и да избие.

В 65-ата минута Спас Делев центрира опасно отдясно, но Тонислав Йорданов не успя да засече топката във вратата. Домакините отговориха със силен удар на Тунгара от границата на наказателното поле, който премина покрай страничния стълб.

Арда все пак успя да израни в 79-ата минута с едва втория си точен удар във вратата. Алекс Петков намери Жуниньо, който пое на гърди и стреля от воле, за да прати топката във вратата на Генадий Ганев.

В следващите минути Берое се втурна да търси победен гол, но Арда можеше да вкара второ попадение няколко секунди преди края, когато Делев центрира от фаул, а Желев стреля с глава, но Ганев спаси. Малко по-късно Даниел Генов стреля опасно, но топката излезе в аут.

БЕРОЕ - АРДА 1:1
1:0 Омар Камара (32-д.)
1:1 Жуниньо (79)

СТАТОВИ СЪСТАВИ

БEРОЕ: 33. Генадий Ганев, 5. Омар Сако, 6. Александър Цветков, 11. Алиун Фал, 17. Реян Даскалов, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 27. Абубакар Тунгара, 30. Серкан Юсеин, 99. Омар Камара

АРАДА: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 8.  Милен Желев, 9. Спас Делев, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 24. Алекс Петков, 71. Пламен Крумов, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов