ПЪЛЕН НАПРЕД: ЦСКА 1948 с нова победа при Белия, Царско село затъва (ВИДЕО)

Галин Иванов донесе трите точки, червен картон за Деян Лозев

ЦСКА 1948 постигна втората си победа от началото на сезона, след като надви Царско село с минималното 1:0 в двубой от деветия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в мача бе дело на Галин Иванов. Тимът на Николай Киров завърши двубоя с човек по-малко, след като в 70-ата минута Деян Лозев бе изгонен от игра за втори жълт картон.

С трите точки ЦСКА 1948 събра актив от осем на 11-ата позиция, а Царско село остава 13-и с шест.

В следващият кръг тимът на Николай Киров гостува на бившия му отбор Ботев в Пловдив, а Царско село ще приеме у дома ЦСКА.

В първите минути домакините бяха по-активният отбор. В 10-ата минута Георги Русев центрира от свободен удар, но последвалият удар с глава на Ивайло Чочев попадна в ръцете на Янко Георгиев. Две минути след това Царско село тръгна на контраатака, но Мезу се засуети и Крум Стоянов успя да изчисти в корнер.

В 20-ата минута Александър Александров се намеси решително преди топката да стигне до Денислав Александров след центриране от Галин Иванов. В 27-ата минута Попадийн пусна хубав пас към Васил Шопов, но бившият играч на ЦСКА 1948 не успя да стреля по най-добрия начин, а Даниел Наумов се намеси.

В 29-ата минута на двубоя домакините поведоха в резултата. Иван Бандаловски не успя да изчисти топката в наказателното поле, като вместо това я прати на крака на Галин Иванов, който я прати в мрежата на Янко Георгиев с помощта и на рикошет.

В 36-ата минута ЦСКА 1948 можеше да поведе с 2:0 Галин Иванов върна топката от аутлинията, но Чочев имаше затруднения със спирането на топката и не успя да застраши вратата на Георгиев. В края на полувремето Денислав Александров пропусна отлична възможност да удвои аванса на домакините, след като отблизо не уцели опразнената врата.

В 54-ата минута Георги Русев навлезе в наказателното поле, но бе спрян от защитата на Царско село. Минута след това Георгиев спаси удар на Русев. През втората част темпото на игра спадна. В 62-ата минута Русев центрира в наказателното поле, където Галин Иванов навлезе на скорост, но ударът му мина над вратата на Георгиев.

В 70-ата минута Деян Лозев бе изгонен от игра след втория си жълт картон в двубоя. В 72-ата минута Васил Шопов финтира в наказателното поле, но пасът му не бе достатъчно добър. С оглед численото си предимство на терена от Царско село все по-агресивно започнаха да търсят изравнителното попадение. Пет минути преди края Кадански прати топката покрай вратата на Наумов. В добавеното време на срещата Янко Георгиев бе излязъл напред и успя да отрази изстрел на Марио Топузов.

ЦСКА 1948 - Царско село 1:0
1:0 Галин Иванов 29

ЦСКА 1948: Наумов, Лозев, Петров, Ангелов, Стоянов, Чочев, Климентов, Бастунов, Русев, Иванов и Александров

Царско село: Георгиев, Бандаловски, Александров, Балтанов, Куку, Попадийн, Колев, Атанасов, Йокич, Василев и Шопов