Глупав червен картон попречи на Дортмунд срещу Гладбах (ВИДЕО)

В крайна сметка рурците загубиха дербито на борусиите

Борусия Мьонхенгладбах победи като домакин Борусия Дортмунд с минималното 1:0 в мач от 6-ия кръг на Бундеслигата. Единственото попадение в мача дойде с немалка доза късмет и бе вкарано от Денис Закария в 38-ата минута. Вторият жълт картон на Махмуд Дахуд, дошъл по изключително глепав начин за репликиране на съдията в 40-ата минута, допълнително утежни нещата за гостите, които така и не успяха да вкарат гол и загубиха.

Двата отбора направиха много динамичен мач, с много положения и пред двете врати. Първият смъртоносен удар бе нанесен от домакините. В 38-ата минута Рафаел Герейро изби една топка от наказателното поле, която стигна до Денис Закария. Халфът комбинира с Матиас Гинтер, нахлу през центъра и стреля. Топката се отби в защитник на Дортмунд, но с голяма доза късмет се върна до швейцареца и този път той я прати в мрежата на Грегор Кобел.

Ситуацията за гостите се усложни неимоверно много, след като Махмуд Дахуд бе изгонен, след като оспорва бурно решението на съдията Денис Айтекин. За тези си необмислени действия, германският национал получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена.

С човек повече на терена, „жребчетата“ продължиха да натискат и в началото на второто полувреме. Хората на Марко Розе, от своя страна не можеха да организират опасни атаки, а звездата на тима Ерлинг Холанд бе пазен зорко от защитниците на домакините.

„Жълто-черните“ стигнаха до по-опасно положение в 89-ата минута, когато получиха право да изпълнят пряк свободен удар, но ударът на Торган Азар от около 30 метра срещна стената на домакините. До края на срещата Дормнунд опита още няколко атаки, но така и не вкараха гол и записаха втората си загуба от началото на сезона.

С победата „жребчетата“ излизат на 11-то място в класирането на Бундеслигата със 7 точки от 6 мача. Дортмунд, от своя страна, пропусна шанса да излезе втори в класирането и остава на 4-о място с 12 точки.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)