Саша Симонович: Мачовете на Беласица винаги са интересни

Вижте коментарите след успеха в Петрич над Чавдар, ученикът Румил Жотев не са даде на учителя Емил Велев в Сандански

Две различни полувремена изиграха футболистите на Беласица Петрич и Чавдар Етрополе в мач от 9 кръг за първенството на ЮЗ трета лига на стадион Цар Самуил. През първата част на срещата по-добре стоеше на терена отборът на гостите и съвсем закономерно в 10-та минута Йоан Маринов с глава откри резултата за 0:1. Преди това най-добрият футболист  на гостите Йоан Маринов в 7-ма и 9-та минути като по чудо не изпрати топката в мрежата на петричкия вратар. В 15-та минута Николай Иванов от 20-тина метра с директен обстрел озори вратаря на домакините Кирил Георгиев, който се пласира удачно и изби топката в корнер. В 16-та минута Кирчо Кирилов изведе отлично Атанас Чепилов, но той не успя отблизо да огорчи стража на гостите Димитър Пангев. Калоян Тодоров в 17-та минута със силен шут по земята уцели лявата странична греда на петричкия тим. Постепенно футболистите на Беласица заиграха в свой стил  и Йордан Тодоров и Лъчезар Давков на два пъти се озоваха в удобна позиция за стрелба, но не бяха точни в завършващата част на удара. В 32-ра минута Йордан Тодоров се озова в непосредствена близост до вратата на гостите и вместо да стреля незабавно, се засуети и Виктор Ергин изби кълбото. Три минути преди края на първата част Николай Стоилков с глава след центриране от корнер от 5-6 метра изпрати топката в аут.

През втората част на срещата в отбора на Беласица бяха извършени смени, които се оказаха успешни. Живко Димитров  и  Патрик Попов оживиха играта на домакините и опасностите през вратата на гостите зачестиха. Много често в помощ на нападението се включваше и Валентин Костов. В 55-та минута Николай Иванов от гостите, изведен отляво, напредна и  насочи топката към Калоян Тодоров и само отличната намеса на Валентин Костов бе причина да не се стигне до отбелязване на гол. И сякаш всичко за футболистите на Чавдар бе до този момент. Истинска вихрушка се извиси пред наказателното поле на гостите. Всяка атака на Живко Димитров, който показа отново голям дух и желание за успех на своя отбор, независимо че не взе участие в първата чат на срещата, бе заплаха за защитата на гостите. Малкият Ромарио се раздаваше е насочваше топката към колегите си с цел да се стигне на първо време до изравняване на резултата. В 58-ма минута Патрик Попов се озова в наказателното поле на гостите и за миг Виктор Ергин му изби топката преди да стреля.  В 69-та минута при отлично центриране отляво на домакините  Йоан Маринов от Чавдар в желанието си да помогне на защитата  отби топката неспасяемо, изпращайки я в далечния ъгъл на вратаря Димитър Пангев за 1:1. В 78-ма минута след центриране от ъглов удар отдясно в наказателното поле на гостите влезлия в игра  Димитър Иванов отклони майсторски кълбото, то срещна вътрешната страна на дясната странична греда  и се спря  в мрежата  за 2:1. Около 1000 зрители изпаднаха в екстаз по трибуните на стадион Цар Самуил и бурно аплодираха своите любимци. В 86-та минута Патрик Попов овладя майсторски топката, прехвърли Мартин Василев и мигновено стреля, но кълбото срещна тялото на Виктор Ергин. До края на мача не бе отбелязан нов гол и отборът на Беласица и феновете ликуваха – имаше защо – спечелиха три точки срещу един много силен отбор – този на Чавдар Етрополе. Единодушно бе мнението на всички любители на футбола, че без Живко Димитров не бива да започват следващите срещи, защото той със своята бързина и чувство за колективизъм внася увереност у колегите си. На много добро ниво се представиха и влезлите в игра Патрик Попов и Димитър Иванов. Последният се отчете по достоен начин за доверието, вкарвайки рядко красиво попадение в противниковата врата.  През втората част на мача много добра игра показа и Симеон Бояджиев, който след извършените смени зае обичайното си място  и  освен че помагаше  в трудните моменти на защитата, насочваше удобни топки към колегите си нападатели пред противниковата врата.

Тази среща очаквано бе ръководена на ниво от безпристрастния футболен арбитър Димитър Буров, който и в този мач отрази всичко, което се случваше на терена. Той внесе ред и по трибуните, и по резервните скамейки и на двата отбора. С тази победа отборът на Беласица вече е втори във временното класиране на ЮЗ трета лига с 21 точки, с три по-малко от водача Балкан Ботевград  и с  една повече следващите го Витоша Бистрица и Оборище Панагюрище.

След мача мнения дадоха:

Саша Симонович-старши треньор на Беласица: „Винаги е така интересно на нашите мачове. Радващото е за победата, поздравявам момчетата. Те излязоха мотивирани и с подкрепата на нашата публика търсихме победата. Мачът мога да разделя на две полувремена. През второто направихме всичко възможно да изравним и да търсим победата. Проблемът ни е терена. Искаме да играем бързо, но когато не можеш да играеш с едно, трябва да я спреш, да погледнеш и  да видиш другите къде са, и това е трудно. Имахме 3-4 ситуации през първото полувреме, но футболът се играе 90 минути. Ние знаем с какъв потенциал разполагаме и знаем, че ако не се раздаваме на 100%, ще ни бъде трудно. Всеки футболист трябва да се раздава, да влезе в позиция, която се очаква от него. Имаме трудности в гостуванията, защото тук публиката много ни помага, те са 12-тия ни играч. Ще искаме да ги радваме и навън. Следва пореден тежък мач. Надявам се да нямаме сериозно контузени и да можем да се подготвим добре за него”.

Йордан Юруков-старши треньор на Чавдар: „До автогола отборът ни стоеше по-добре на терена. Изпуснахме няколко чисти голови положения чрез Йоан Маринов, Николай Иванов и Калоян Тодоров. Последният уцели и страничната греда на домакините. Щом сме загубили, значи нещо не е било в ред в нашия отбор. В защитния вал влезе млад състезател на мястото на опитен играч и това се отрази осезаемо. Футболът в Етрополе може да стигне далеч, ако всички, имащи отношение към него, мислят в една посока. Смятам че това нещо в момента го има. Все пак привлякохме 14 нови футболисти и няма как за месец-два да изградим стабилен отбор, какъвто аз желая. В групата ни има 5-6 отбора с изравнени възможности. Колкото повече добри отбори има, толкова по-добре за футбола, но все още е рано да се говори за фаворит в групата”.

Състав на Беласица: Кирил Георгиев, Александър Смилков, Валентин Костов, Мартин Русков, Аспарух Шамкалов, Симеон Бояджиев, Марти Таушанов, Кирил Киров, Атанас Чепилов, Йордан Тодоров, Лъчезар Давков /Живко Димитров, Патрик Попов,  Димитър Иванов, Иван Марчев/

Междувременно в друг мач от 9 кръг на ЮЗ трета лига между отборите на Вихрен Сандански и Надежда Доброславци бе ръководен от главния съдия Иво Исаев и завърши при равен резултат – 1:1. През първата част на срещата нямаше чисти голови положения и пред двете врати и съвсем закономерно футболистите на двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През второто полувреме нападателят Мариан Китанов от отбора на Надежда показа много добри футболни качества. Именно той в 53-та минута успя да отбележи гол във вратата на домакините за 0:1. След това попадение футболистите на домакините пренесоха за известно време играта в половината на гостите, но те играеха много добре отзад и не допуснаха противниковите нападатели да обстрелват вратата им. В 81-ва минута Янислав Тусонджиев от отбора на домакините се възползва от отбита топка от вратаря Калин Дончев и в добавката не сгреши за 1:1.

След мача старши треньорът на Надежда Доброславци Румил Жотев сподели: „От една седмица водя отбора . Радвам се, че спечелихме точка, и то като гости, срещу именит футболен отбор – Вихрен Сандански, воден от известния футболен специалист Емил Велев, с когото дълги години бяхме треньорски тандем. Тази точка ще послужи да сваляне на психическото напрежение на футболистите заради малкия ни точков актив. Доволен съм от себераздаването на момчетата. Очаква ни много тежък мач срещу единия от кандидатите за първото място в групата – ФК Кюстендил”.

Вихрен: Ивайло Яначков, Добрин Денев/дебют/, Виктор Георгиев, Валери Георгиев, Александър Якимов, Димитър Петков, Янислав Тусонджиев, Илия Цеков, Иван Гюров, Александър Мицев, Димитър Захариев.

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили