В ИТАЛИЯ: Юве с второ поред 3:2 и дебютен успех у дома (ВИДЕО)

Алегри с 400 мача като треньор в Серия „А“, Локатели с първи гол при успеха над Сампдория

Ювентус записа втора последователна победа с резултат 3:2 в италианската Серия „А“, след като спечели домакинството си на Сампдория от 6-ия кръг.

„Бианконерите“ започнаха сезона ужасяващо и в един момент се озоваха сред изпадащите, защото не спечелиха в първите 4 мача, но сега сториха това в среща №400 на Масимилиано Алегри като треньор в Калчото.

Днес треньорът направил цели 5 промени в състава след успеха с 3:2 над Специя в сряда, а дебютен гол за тима вкара лятното попълнение Мануел Локатели.

Успехът бе пети поред за Юве над Самп. След него тимът събра 8 точки и вече има с 3 повече от своя опонент, изоставайки обаче на точно 8 от лидера Милан.

Пауло Дибала и Леонардо Бонучи също се разписаха за дебютния успех вкъщи на торинци за първенство като защитникът стори това от дузпа малко преди почивката.

Още в третата минута Дибала се опита да си изпроси дузпа, след като се блъсна в Омар Коли, но съдията не му обърна внимание. В десетата Локатели стреля, но топката се върна при него, след като тя се отби в тялото на противнков играч. Халфът веднага я подаде на Дибала, който с далечен шут откри за домакините. Само две минути по-късно Киеза можеше да удвои, но ударът му от добра позиция мина встрани от вратата. В 14-ата Мората също получи отличен шанс да се разпише, но Емил Аудеро отрази неговия шут. Две минути след това испанецът опита изстрел от малък ъгъл, като вратарят се справи с него. В 19-ата Капуто пробва далечен шут, който се оказа неточен.

В 21-ата минута Дибала беше заменен от Деян Кулушевски, тъй като получи мускулна контузия. В 25-ата шведът отправи първия си удар в мача, който се оказа разочароващ. В 29-ата той стреля и с глава, но отново не намери целта. В 43-ата Бонучи удвои аванса на "бианконерите", след като беше точен от дузпа, свирена за игра с ръка на Никола Муру при шут на Киеза. Само минута по-късно Куалярела стреля опасно от далечна дистанция, а намесата на Перин доведе до корнер. "Моряците" го изпълниха заучено и така Кандрева центрира, а Йошида намали изоставането им след удар с глава.

Първият удар през второто полувреме дойде в 55-ата минута, когато Локатели се отчете с пропуск. Само две минути по-късно обаче именно той направи резултата 3:1, след като се възползва от грешка на Коли. Това е първи гол за халфа с екипа на торинци. Следващото положение беше чак в 74-ата минута, когато Родриго Бентанкур нанесе мощен удар, който беше отразен от Аудеро. В 81-ата Мората стреля отдалече, но не успя да се разпише. В 83-ата резервата Адриен Силва намери в наказателното поле Кандрева, който намали изоставането на гостите.

За повече обаче те нямаха сили и така за първи път загубиха далеч от дома през сезона.

ЮВЕНТУС - САМПДОРИЯ 3:2

1:0 Дибала (10)
2:0 Бонучи (43, дузпа)
2:1 Йошида (44)
3:1 Локатели (57)
3:2 Кандрева (83)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ювентус: Перин, Куадрадо, Бонучи, Де Лихт, Сандро, Киеза, Локатели, Бентанкур, Бернардески, Дибала, Мората;

Сампдория: Аудеро, Берешински, Йошида, Коли, Муру, Депаоли, Торсби, Екдал, Кандрева, Капуто, Куалярела.