В БИТКАТА НА БОГАТИТЕ: ПСЖ надви Ман Сити, Меси вкара (ВИДЕО)

На два пъти гредата спаси парижани, Тимът на Почетино поведе в групата

ПСЖ спечели с 2:0 дербито на богатите с Манчестър Сити. Лионел Меси отбеляза първия си гол с екипа на френския тим, който оглави група "А" на Шампионската лига. Тимът на Маурисио Почетино има четири точки, колкото и Брюж, но предимството е на страната на парижани, след като измъкнаха 1:1 в Белгия, а и са с по-добра голова разлика. Сити е на трета позиция с 3 т.

На "Парк де Пренс" ПСЖ поведе в резултата още при първата си опасна атака - в осмата минута. Килиан Мбапе проби по десния фланг и подаде към Неймар. Бразилецът опита да стреля, но само отклони леко топката и тя стигна до Идриса Гей, който отблизо отбеляза за 1:0.

В 26-ата Сити по чудо не изравни резултата.  Удар с глава на Стърлинг, след това и добавката на Бернардо Силва се отбиха в напречната греда на вратата на домакините. 12 след това бърза контра на ПСЖ направи завърши с пас на Килиан Мбапе към Андер Ерера, който стреля силно, но Едерсон направи хубаво спасяване. След последвалия корнер Мбапе подаде отлично към, но Идриса Гей се размина с топката пред гол линията.

Две минути преди почивката центриране от корнер доведе до удар с глава на Рубен Диаш бе отразен от Джанлуиджи Донарума.

Сити започна силно втората част и в 54-ата минута Рияд Марез изведе Кевин Де Бройне, който стреля силно, но последва ново спасяване на италианския страж.

Парижани можеха да вкарат втори гол в мача в 65-ата минута. Ашраф Хакими изведе Неймар срещу Едерсон. Нападателят напредна и стреля, но покрай левия страничен стълб. Пет по-късно Кевин де Бройне отправи опасен изстрел от границата на наказателното поле, който обаче не намери очертанията на вратата на Донарума.

"Гражданите" бяха попарени в 74-ата минута от Лионел Меси. Аржентинският гений проби, направи двойно подаване с Мбапе и стреля неспасяемо в горния десен ъгъл на Едерсон за 2:0.

Сити отговори с удар на Риад Марез от няколко метра, но Донарума за пореден път демонстрира отличния си рефлекс и спаси.В първата минута от продължението "гражданите" получиха право да изпълнят фаул на много добра позиция пред вратата на ПСЖ. Зад топката застана Риад Марез, който стреля много силно, но стражът на парижани внимаваше и изби.

ПСЖ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:0
1:0 Идриса Гей (8)
2:0 Лионел Меси (75)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ПСЖ: Донарума, Хакими, Маркиньос, Кимпембе, Мендеш, Ерера, Верати, Гай, Мбапе, Неймар, Меси

МАН СИТИ: Едерсон, Уокър, Диаш, Лапорт, Кансело, Бернардо Силва, Родри, Де Бройне, Грийлиш, Марез, Стърлинг