БЕРГАМО ЛИКУВА: Аталанта е лидер в групата на Манчестър Юнайтед (ВИДЕО)

Първа победа в Шампионската лига за италианския тим този сезон

Италианският Аталанта записа първа победа в груповата фаза на Шампионската лига, след като спечели с минималното 1:0 домакинството си на Йънг Бойс и поведе в класирането на поток F.

Гол на италианците в 17-ата минута беше отменен заради засада, но Матео Песина все пак успя да отбележи редовно попадение в 68-ата, за да донесе победата на домакините от Бергамо.

Те определено бяха по-добрият отбор тази вечер и заслужено спечелиха мача, макар и да не демонстрираха обичайната си мощ в атака.

В 17-ата минута Рафаел Толой се разписа след центриране от фал, но ВАР отмени гола му заради засада.

„Нерадзурите” стигнаха до заслужено победно попадение в 68-ата минута, когато на аутлинията Дуван Сапата прокара топката между краката на Сандро Лаупер и я подаде на Матео Песина, който беше точен от няколко метра.

Така Аталанта поведе в групата с актив от 4 точки, а Йънг Бойс вече е втори с 3 преди двубоя между последния Манчестър Юнайтед и третия Виляреал.