РАДОСТ В ТОРИНО: Юве подчини носителя на Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси загуби безславно с 0:1 след гол на Киеза

Ювентус победи защитаващия титлата си Челси с минималното 1:0 у дома в голямото дерби на фаворитите в група „Н“ на Шампионската лига.

Въпреки че игра без нападателите си Алваро Мората и Пауло Дибала, италианският гранд зарадва феновете си със стабилна игра и попадение на Федерико Киеза само 10 секунди след началото на второто полувреме.

Иначе гостите овладяха инициативата след началния съдийски сигнал, докато „бианконерите“ се прибраха в своята половина и изчакваха грешка от „сините“.

Една такава имаше в 15-ата минута, когато Юве имаше невероятен шанс за контраатака, но Адриен Рабио подаде твърде силно и го пропиля.

Само пет минути по-късно се стигна до още една загуба на топката при изнасяне от Челси и Федерико Киеза се озова сам срещу вратаря, но си затвори ъгъла и стреля по диагонала на сантиметри от гредата.

Десетина минути по-късно Рабио пробва изстрел, но не улучи вратата, а малко преди паузата Федерико Бернардески не можа да се възползва от свободен удар на добра позиция.

Така почивката дойде при нулево реми, но скоро след нея Ювентус поведе. По време на паузата пък в състава на гостите бе извършена промяна, тъй като Бен Чилуел замени Маркос Алонсо.

Само 10 секунди след подновяването на играта Бернардески изведе Федерико Киеза в наказателното поле на „сините“ и не остави шансове на вратаря им Менди, откривайки резултата с мощен шут – 1:0.

Челси опита да отговори и натисна, но трудно създаваше чисти голови положения заради отличната игра на Юве в защита.

В 63-ата минута пък Бернардески трябваше да удвои аванса на домакините, но направи фрапантен пропуск от непосредствена близост и резултатът се запази.

Междувременно Томас Тухел направи тройна смяна в опит да подсили офанзивната мощ на своите и те се настаниха още по-дълбоко в половината на „бианконерите“.

В 74-ата минута Ромелу Лукаку, сменил Интер с Челси това лято, получи една от малкото си възможности в срещата и стреля с глава, но неточно.

В 82-ата минута пък белгийският нападател пропусна страхотна възможност да изравни, след като бе изведен в наказателното поле и стреля високо над целта.

До края повече попадения не паднаха, макар че гостите имаха претенции за дузпа, каквато не бе отсъдена дори след намеса на ВАР.

Така Юве оглави класирането в групата с 6 точки, като вече има с 3 повече от Челси и Зенит (Санкт Петербург).

Ювентус – Челси 1:0
1:0 Киеза (46)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЮВЕНТУС: 1. Шчесни, 6. Данило, 4. Де Лихт, 19. Бонучи (к), 12. Алекс Сандро, 25. Рабио, 30 Бентанкур, 27. Локатели, 20. Бернардески, 11. Куадрадо, 22. Киеза;

Треньор: Масимилиано Алегри;

ЧЕЛСИ: 16. Менди, 3. Алонсо, 2. Рюдигер, 6. Тиаго Силва, 4. Кристенсен, 28. Аспиликуета, 5. Жоржиньо, 8. Ковачич, 22. Зиеш, 29. Хаверц, 9. Лукаку;

Треньор: Томас Тухел.

Алваро Мората отново се връща в Ювентус?