ОБЗОР: Хебър запази върха след обрат, Етър гази с 4:0 във Втора лига

Литекс удари Левски (Лом) в голово шоу с 5 гола, вижте всички резултати и голмайстори от събота

Хебър остана лидер във временното класиране на Втора лига, след като стигна до обрат и победа с 3:1 над дубъла на ЦСКА 1948 в 12-ия кръг.

Тимът от Пазарджик допусна гол точно преди почивката, но след нея вкара 3 безответни попадения, за да се завърне временно по най-добрия начин на стадион „Христо Гюлеметов“.

Гостите от София пристигнаха в Брацигово с новия си треньор Андрей Андреев, но 45-годишният наставник едва ли ще си спомня с добро своя дебют.

Освен, може би, с попадението на Александър Златков в последната минута на първата част.

Скоро след паузата обаче Хебър изравни чрез Живко Петков в 56-ата минута, а в 62-ата направи обрата пълен. Тогава точен от дузпа бе Тодор Чаворски, докато само 7 минути по-късно Емануил Манев оформи крайното 3:1.

Така тимът от Пазарджик удържа върха с 28 точки, докато ЦСКА 1948 II остана с 12 в своя актив.

Точно 28 пък има и Етър, който разби като домакин на предпоследния Нефтохимик с 4:0 в последната среща за съботния ден.

"Виолетовите" решиха всичко с 3 гола за 10 минути, след като Николас Фемия откри в 14-ата, а после Ромеш Айви се разписа на два пъти в 22-ата и в 24-ата. Точка на спора пък сложи Ловре Кнежевич след час игра.

По традиция Novsport.com проследи в реално време всички резултати от кръга във Втора лига: