СЛЕД ЗДРАВА БИТКА: Славия и Пирин не успяха да се победят в София (ВИДЕО+СНИМКИ)

Рожденикът Станислав Костов и грешникът Емил Виячки се разписаха за 1:1 в „Овча купел“

Славия и Пирин завършиха наравно 1:1 първата среща помежду си от 2018 г. насам.

Двата отбора си размениха по един гол в рамките на 2 минути след почивката, а по този начин „белите“ спряха серията си от 4 победи срещу „орлетата“ във всички турнири.

Този път благоевградчани поведоха чрез празнуващия своя рожден ден Станислав Костов, макар че бяха без своя контузен капитан Николай Бодуров, а и наказаните Светослав Дяков и Юлиан Попев.

120 секунди по-късно обаче Емил Виячки се реабилитира за грешката си при гола и изравни, за да подели точките.

Въпреки сериозните кадрови проблеми на гостите, първият шанс в мача се откри именно пред Пирин. Още във втората минута Станислав Манолев проби отдясно и намери с успореден на голлинията пас Мохамед Брахими, който обаче не успя да засече от непосредствена близост.

След това пък Станислав Костов опита изстрел от дистанция, но Светослав Вуцов внимаваше и отрази.

В 33-ата минута „белите“ отговориха подобаващо и удариха греда, след като Радослав Кирилов овладя добре пред наказателното поле. Със плътен шут той не остави шанс на вратаря на гостите, ала нямаше късмет.

Така Славия стана отборът с най-много улучени греди през сезона в efbet Лига, защото за 5-и път рамката на вратата спря футболистите на Златомир Загорчич.

В 39-ата минута пък Пирин пропусна отлична възможност, след като Орлин Старокин отне топката и изведе Станислав Костов сам срещу вратаря, но Вуцов демонстрира чудесен рефлекс, за да спаси.

Малко по-късно младият страж, получил повиквателна за националния отбор от Ясен Петров, отново се намеси решително след мощен удар на Спас Георгиев.

Така почивката дойде при нулево реми, а по време на нея Загорчич направи двойна смяна и пусна в игра Емил Стоев и Петер Макрилос за сметка на Камело Нгуена и Мартин Сораков.

В 58-ата минута Иван Минчев стреля покрай целта от свободен удар, а в 67-ата Пирин откри резултата. Тогава Емил Виячки сгреши в защита и Станислав Манолев отне топката, след което изведе Станислав Костов и рожденикът вкара на празна врата.

Радостта на Пирин обаче бе кратка, защото само 2 минути след това Славия успя да изравни. Тогава грешникът Виячки вкара след корнер, за да направи резултата 1:1.

Той се запази до края и така Славия събра 18 точки, докато Пирин остана с едва 4 в своя актив.

Славия - Пирин 1:1
0:1 Станислав Костов (67)
1:1 Емил Виячки (69)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Андреа Христов (к), 37. Венцислав Керчев, 16. Кемело Нгуена, 17. Ерол Дост, 73. Иван Минчев, 88. Тони Тасев, 10. Радослав Кирилов, 19. Мартин Сораков;
Резерви: 12. Иван Дерменджиев, 71. Емил Стоев, 6. Костадин Велков, 18. Димитър Стоянов, 11. Кристиан Добрев, 5. Мартин Атанасов, 7. Петер Макрилос;
Треньор: Златомир Загорчич.

ПИРИН: 99. Петър Петров, 38. Александър Дюлгеров, 31. Красимир Станоев, 7. Мохамед Брахими, 8. Орлин Старокин, 3. Петър Занев, 17. Спас Георгиев, 11. Станислав Манолев (к), 29. Станислав Костов, 14. Стилиян Николов, 45. Христофор Хубчев;
Резерви: 1. Димитър Шейтанов, 26. Иван Тасев, 44. Конър Хендерсън, 2. Педро Силва, 9. Преслав Йорданов, 23. Ивайло Тодоров, 16. Николай Николов;