МОЩЕН ЧЕРНО МОРЕ: Варненският тим попиля Арда насред Кърджали (ВИДЕО+СНИМКИ)

Отборът на Илиан Илиев с класическо 3:0, продължава да мечтае

Черно море изигра един от най-добрите си мачове от началото на сезона, за да спечели с 3:0 гостуването си на Арда от десетия кръг на efbet Лига. Евгений Сердюк дебютира с гол за "моряците", разписаха се още Влатко Дробаров и Стефан Велев. Варненци изпуснаха още куп възможности, веднъж удариха гредата. Успехът ги изстреля обратно на пето място с 13 точки. Арда е на девета позиция с девет.

Илиан Илиев имаше много кадрови проблеми преди мача. Той не можеше да използва  наказания Родриго Енрике, а вратарят Георги Георгиев, Виктор Попов, Даниел Димов и Родриго Вилела са контузени. Въпреки това наличните футболисти се представиха отлично и зарадваха специалиста с добра игра и три точки.

Черно море имаше възможност да застраши вратата на домакините още в четвъртата минута. Леандро Андраде влезе в наказателното поле, но опитът му за подаване беше блокиран от Алекс Петков и топката излезе в ъглов удар. Шест след това защитникът на Арда отново спря Андраде, след като шут на португалеца се отби в тялото му.

В 13-ата минута Жуниньо получи извеждащо подаване от Спас Делев и от малък ъгъл шутира към вратата на Черно море. Дюлгеров обаче извади топката в корнер. Делев изпълни пряк свободен удар в 24-ата минута. Изстрелът му беше точен, но слаб и Караджов улови без проблем.

Пет по-късно Черно море поведе. Скоростна атака завърши с подаване на Леандро Андраде към Сердюк, който на празна врата вкара за 1:0. В 31-ата минута резултатът стана 2:0 за гостите. Влатко Дробаров засече с глава центриране от корнер и прати топката в мрежата зад Иван Караджов.

В 37-ата Спас Делев центрира към далечната греда, където беше Иван Коконов. Той от своя страна върна топката с глава на границата на вратарското поле към Жуниньо, който обаче стреля в аут.

След изпълнение на ъглуов удар в 43-ата минута Жуниньо отклони топката, а Иван Дюлгеров не успя да се намеси добре. Така топката удари гредата и тупна доста близко до голлинията. Останаха съмнения дали това не е попадение за тима от Кърджали. Повторенията обаче показаха, че такова няма. В ответната атака Сердюк бе изведен сам срещу Караджов, но шутът на нападателя мина встрани от вратата.

Пет минути след началото на второто полувреме Черно море вкара трети гол. Васил Панайотов пуста чудесен извеждащ пас към Стефан Велев, който прати топката в мрежата. Първоначално страничният съдия вдигна засада, но след намесата на VAR се оказа, че голът е редовен.

В 54-ата минута Васил Панайотов стреля, но гредата спаси Арда. Час след началото Андраде проби отляво, премина покрай няколко футболисти на Арда и завърши атаката с хубав шут, но Караджов този пък се намеси добре.

В 69-ата  домакините получиха правото да изпълнят пряк свободен удар пред наказателното поле. Зад топката застана Делев, който отправи много мощен шут, но топката се отклони от стената и излезе в корнер.

Илиан Илиев пусна в игра и последното ново попълнение Джеваро Непомусено, който направи своя дебют за Черно море. В 77-ата минута той замени един от голмайсторите - Евгений Сердюк. В 88-ата минута Леандро Андраде подаде към Зе Гомеш, който стреля неточно с глава. Така резултатът остана непроменен.

АРДА - ЧЕРНО МОРЕ 0:3
0:1 Сердюк (29)
0:2 Дробаров (31)
0:3 Велев (50)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

АРДА: 12. Иван Караджов, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 24. Алекс Петков, 37. Жуниньо, 71. Пламен Крумов, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 32. Мартин Дичев, 23. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 17. Велислав Василев, 77. Стефан Велев, 15. Леандро Андраде, 9. Евгений Сердюк