ОБЗОР: Челси на върха в Англия след късна драма срещу 10 от Саутхемптън (ВИДЕО)

Много екшън и инфарктен край на „Стамфорд Бридж“, вижте резултати и голмайстори от Висшата лига

Челси стигна до много драматичен успех срещу Саутхемптън с 3:1 на „Стамфорд Бридж“ в мач от 7-и кръг на английската Висша лига.

Резултатът в дъждовния Лондон бе 1:1 до 84-ата минута, когато Тимо Вернер даде аванс на „сините“, които останаха с човек по-малко в 77-ата, а в мача вкараха 3 незачетени попадения и удариха 2 греди.

Томас Тухел направи 5 промени в състава им спрямо мача от Шампионската лига през седмицата, а момчетата му откриха още в 9-ата минута чрез Тревор Чалоба.

В 60-ата обаче Джеймс Уорд-Прауз изравни от дузпа, а след това бе изгонен, за да остави „светците“ с човек по-малко.

Челси се възползва по най-добрия начин от това и взе своето с късни попадения на Вернер (84) и Бен Чилуел (89).

Лондончани започнаха активно и в четвъртата минута Вернер бе изведен на добра позиция. Германецът стреля от малък ъгъл, но вратарят Макарти изби. В деветата минута “сините” поведоха. След ъглов удар топката бе отклонена от Лофтъс-Чийк и стигна на задната греда до Тревор Чалоба, който с глава я насочи към мрежата. Отборът на Тухел продължи да създава положения, но атаките на гостите носеха опасност. В 22-ата минута добра комбинация бе завършена от Уорд-Праус, но ударът му мина малко покрай вратата. Секунди по-късно Челси можеше да удвои преднината си. Лофтъс-Чийк получи възможност да стреля от добра позиция. Изстрелът му от воле прати топката встрани от лявата греда на Макарти. Вратарят на “светците” отрази удар на Чилуел малко по-късно. Гостите можеха да изравнят в 34-ата минута, когато отличен пробив на Уокър-Питърс завърши със силно центриране, което Тио Уолкот не успя да засече. Малко след това Лукаку прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено поради засада.

В 41-ата минута изглеждаше, че Тимо Вернер е удвоил аванса на лондончани, но попадението бе отменено поради нарушение на Аспиликуета в началото на атаката. Вернер нямаше късмет да се разпише и в началото на второто полувреме, когато Макарти отрази негов удар. След час игра Саухамптън изравни. Нарушение на Чилуел срещу Ливраменто доведе до дузпа, която хладнокръвно бе реализирана от Уорд-Праус. Попадението обърка Челси, който и не бе много убедителен след почивката. Тухел реагира, като пусна в игра Мейсън Маунт и по-късно Жоржиньо. Междувременно Чилуел можеше да се реваншира за дузпата в 66-ата минута, но стреля покрай вратата. Вернер пък направи нов пропуск, след като бе изведен от Лукаку, но вратарят Макарти направи прекрасно спасяване.

В 77-ата минута светците останаха с човек по-малко, след като капитанът им Джеймс Уорд-Праус получи червен картон за грубо влизане в краката на Жоржиньо. Първоначално Мартин Аткинсън му вдигна жълт картон, но след като разглежда ситуацията на монитора край страничната линия, реферът промени решението. В заключителната фаза тимът на Тухел натисна, а Маунт бе близо до гола. В 84-ата минута Вернер най-накрая можеше да се зарадва, след като прати топката в мрежата след подаване на Аспиликуета и този път попадението бе зачетено. Челси стигна до ново попадение минута преди края, когато след две поредни греди на Лукаку и Аспиликуета Чилуел стреля от воле, Макарти изби, но технологията съобщи на рефера, че топката е минала голлинията.

Така „сините“ узакониха заслужения си успех, с който оглавиха класирането с 16 точки, докато Саутхемптън остана с едва 4 в своя актив.

С две повече вече има Лийдс, победил вкъщи новака Уотфорд с минималното 1:0, докато с 9 вече е Уулвърхемптън след 2:1 вкъщи над Нюкасъл.