ДРАМА НА ОКОЛОВРЪСТНОТО: 10 от ЦСКА изтръгнаха успех над предпоследния в 93-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Жеферсон бе изгонен малко след почивката, резервата Мухар донесе победата на „червените“

ЦСКА бе на секунди от провал срещу най-неочаквания съперник – предпоследния в класирането Царско село, но стигна до драматичен успех с 2:1 след гол на резервата Карло Мухар в 93-ата минута.

„Армейците“ играха с човек по-малко през почти цялото второ полувреме заради два жълти картона на Жеферсон, получени в рамките на 3 минути, но въпреки това изстрадаха успеха си и триумфираха в срещата от 10-ия кръг на футболната ни efbet Лига.

Амос Юга откри резултата малко след изгонването на неговия съотборник, но резервата Лукаш Диаш изравни скоро след появяването си на терена. Въпреки това обаче ЦСКА не се предаде и в добавеното време появилият се също от пейката Карло Мухар им донесе трите точки.

Благодарение на тях момчетата на Стойчо Младенов вече имат 19 от 7 мача, въпреки че наставникът не можеше да разчита на контузените Мено Кох, Бисмарк Чарлс, Тибо Вион и голмайстора Жорди Кайседо, а Греъм Кери изненадващо остана извън групата.

Иначе мачът започна с предпазлива игра от двата отбора, но постепенно ЦСКА овладя инициативата и в 13-ата минута изгради добра атака, ала Жеферсон не се реши да я завърши.

Малко по-късно се стигна и до първия точен удар в срещата.

Той бе дело на Яник Вилдсхут, след няколко паса с по едно докосване, ала вратарят Янко Георгиев изби в корнер.

Скоро след неговото изпълнение и Йоан Баи тества рефлекса му с изстрел под горната греда, но стражът отрази.

В 26-ата минута Федерико Варела показа техника в наказателното поле и достави отлично центриране към Ахмед Ахмедов, но нападателят стреля с глава покрай вратата.

След това двубоят се накъса доста заради серия от нарушения в средата на терена и така почивката дойде при нулево реми.

Второто полувреме започна ужасяващо за гостите, защото те останаха с човек по-малко в 51-ата минута. Жеферсон получи първия си жълт картон в 48-ата, а 3 по-късно бе изгонен след въздушен сблъсък със съперник и ЦСКА остана с 10 на терена.

Стойчо Младенов отговори с тройна смяна и пусна на терена Пламен Гълъбов, Карлос Мухар и Георги Йомов в 53-ата минута.

В 55-ата пък последният достави едно центриране в пеналта, след което се стигна до разбъркване и топката стигна до Амос Юга, който от границата на наказателното поле с мощен шут разстреля вратаря, за да даде аванс на „армейците“.

След това ЦСКА започна да разчита на контраатаки, но получи гол след една такава в 72-ата минута. Тогава появилият се в 66-ата Лукаш Диаш бе изведен в коридор сам срещу Густаво Бусато и го технично копна топката над него, за да изравни резултата – 1:1.

В последната 90-ата минута пък влезлият от пейката Калоян Кръстев можеше да се превърне в герой за ЦСКА, но ударът му от отлична позиция бе спасен от вратаря на Царско село.

Все пак обаче „армейците“ успяха да вземат своето, тъй като в третата минута от петте добавено време резервата Карло Мухар вкара с глава и хвърли в екстаз всички от лагера на гостите.

Така Царско село остана на предпоследно място в класирането с 6 точки от 10 мача, докато ЦСКА вече е втори, на 3 от лидера Ботев (Пд), но и с 3 изиграни срещи по-малко от „канарчетата“.

Царско село – ЦСКА 1:2
0:1 Амос Юга (55)