В ИТАЛИЯ: Перфектен Наполи със 7 от 7 след обрат във Флоренция (ВИДЕО)

Фиорентина поведе, но загуби с 1:2 от лидерите в Серия А

Наполи продължава с перфектния си старт в италианската Серия „А“.

Тимът от Неапол записа седма поредна победа от началото на сезона, след като обърна до 2:1 като гост Фиорентина с 2:1.

Така възпитаниците на Лучано Спалети отговориха подобаващо на първата си загуба през кампанията, допусната в средата на седмицата в Лига Европа у дома от Спартак (Москва) и остават безгрешни в първенството.

Победата не дойде лесно, след като домакините откриха резултата в 28-ата минута чрез Лукас Мартинес Куарта.

Неаполитанци обаче стигнаха до трите точки след голове на Ървинг Лозано и Амир Рахмани.

Първото добро положение дойде на сметката на домакините в 18-ата минута след хубав удар на Ерик Пулга от от около 20 метра, но Оспина внимаваше и спаси.

Домакините откриха резултата в 29-ата минута след корнер, когато Влахович засече топката с глава и я прати на пътя Лукас Мартинес Куарта, който с хубав страничен удар преодоля Давид Оспина за 1:0.

В 36-ата минута Виктори Осимен се измъкна зад гърба на голмайстора на “виолетовите” Мартинес Куарта и бранителя го фаулира, което доведе до дузпа.

Зад топката застана капитанът на тима Лоренцо Инсиние, но Бартломей Драговски успя да спаси изпълнението му. Ървин Лозано обаче се оказа най-съобразителен в наказателното поле и успя да прати отбележи за 1:1. В самият край на полувремето Виктор Осимен бе близо до попадение с красив ножичен удар, но той премина покрай вратата.

Наполи отбеляза второ попадение четири минути след началото на втората част, когато Желински центрира отлично от фал и Амир Рахмани засече с глава в мрежата на Фиорентина за 2:1.

Няколко минути по-късно добра възможност се откри пред Никола Миленкович, но ударът му с глава се отрази в тялото на бранител на гостите. До края на срещата темпото спадна, а двата тима допускаха доста грешки при разиграванията.

Така Наполи събра максималните 21 точки от 7 срещи и е едноличен лидер в Серия А, докато Фиорентина е пети с 12 точки.