Донски се класира за полуфиналите на международния турнир в Созопол

Той елиминира седмия в схемата Тим Хандел (Германия) с 6:3, 3:6, 6:2

Българинът Александър Донски се класира полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Фючърс" на ITF в Созопол с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 4 Донски елиминира седмия в схемата Тим Хандел (Германия) с 6:3, 3:6, 6:2 след почти два часа и четвърт игра на корт 5 в комплекса "Санта Марина". Българинът навакса ранен пробив пасив и реализира обрат в първия сет, но във втората част Хандел дръпна с 4:1 и запази преднината си, за да изравни резултата.

В решаващия трети сет Донски отново преодоля брейк пасив и стигна до крайния успех със серия от четири поредни гейма. Така той заработи 4 точки за световната ранглиста и 753 долара, а за място на финала българинът ще срещне номер 5 Кай Венелт (Германия).

Водачът в схемата и трикратен национален шампион Александър Лазаров пък отпадна на четвъртфиналите след поражение от шестия в схемата Били Харис (Великобритания) с 4:6, 2:6 за 80 минути.