ОБЗОР: Швейцария удари Северна Ирландия и ни остави да се борим за третото място (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и голмайстори от световните квалификации

Швейцарският национален отбор по футбол окончателно сложи край на надеждите ни за класиране на първи голям форум от 2004 година насам.

„Кръстоносците“ се бетонираха на второто място в нашата група С на световните квалификации, след като победиха у дома с 2:0 следващия ни съперник – Северна Ирландия.

Точни в Женева бяха 30-годишният Стивън Цубер, открил резултата в добавеното време на първата част, след като още в 37-ата минута гостите останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Джамал Люис, както и резервата Кристиан Фаснахт (90+1).

Така Швейцария събра 11 точки и е на 3 от лидера Италия като освен това има и с мач по-малко.

Това означава, че за да изпусне второто място до края, тимът трябва да загуби всичките си срещи, докато на България са нужни изразителни победи в оставащите два мача, тъй като изоставаме с 10 попадения и в головата разлика.

Шансовете подобно нещо да се случи изглеждат още по-илюзорни, след като по-рано през деня загубихме с 1:3 визитата си на Литва и останахме с 5 точки.

С толкова е и отборът на Северна Ирландия, който във вторник гостува на стадион „Васил Левски“ в София.

Междувременно Шотландия постигна изключително драматичен обрат над Израел и спечели с 3:2 срещата от група F на световните квалификации, играна в Глазгоу.

Домакините изоставаха на два пъти в резултата, пропуснаха дузпа, както и няколко отлични положения, но в крайна сметка триумфираха с гол на Скот Мактоминей в 94-ата минута.

Еран Захави откри резултата за Израел още в 5-ата минута, ала в 30-ата Джон Макджин възстанови статуквото. Само 120 секунди по-късно обаче Мунас Дабур отново изведе гостите напред, а малко преди почивката вратарят им спаси дузпа, изпълнена от Линдън Дайкс.

Последният обаче се реабилитира за пропуска си 10 минути след началото на втората част, разписвайки се за 2:2, а малко преди края на добавеното време халфът на Манчестър Юнайтед донесе успеха на Шотландия.

След него отборът събра 14 точки от 7 срещи и запазва второто си място в класирането, изоставайки на 4 от лидера Дания, който обаче е с мач по-малко. Израел пък е трети с 10 пункта от 7 опита.

Един от двата най-изразителни успеха в съботния ден пък постигна отборът на Англия, който спечели гостуването си в Андора с 5:0, макар че игра предимно с резерви. Точни за „трите лъва“ бяха Бен Чилуел (17), Букайо Сака (40), Тами Ейбрахам (59), Джак Грийлиш (86) и Джеймс Уорд-Прауз (79), разписал се от добавка след пропусната дузпа.

Полша също спечели с 5:0, налагайки се у дома над Сан Марино в друг мач от група I, докато Дания разби като гост Молдова с 4:0.

Полша - Сан Марино 5:0

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини