ОБЗОР: След първия ден на рали „Стари Столици“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мартин Сурилов и Здравко Здравков над всички след 4-те отсечки в събота

Пилотите на „Мегапорт Рейсинг“ Мирослав Ангелов и Георги Гаджев с Skoda Fabia R5 Rally 2 Evo са на второ място във временното класиране след първия състезателен ден на рали „Стари Столици“, последен кръг от сезон 2021 г. в шампионата.

Начело на класирането са Мартин Сурилов и Здравко Здравков с Mitsubishi Lancer Evo 9 с 48,1 сек преднина след четирите отсечки за деня.

Трети в състезанието са вторите във временното класиране за шампионата Георги Василев и Стефан Добрев с Mitsubishi Lancer Evo 9 на 1,48 мин зад лидера, а четвърти са Антон Титов и Динко Георгиев с Skoda Fabia R5 Rally 2 на 2,32 мин изоставане.

Ангелов и Гаджев пристигнаха в Шумен като водачи във временното класиране за рали шампионата след победата в рали „Сърбия“ и стратегията на отбора е фокусирана около титлата.

„В първите етапи карахме без никакъв риск в това променливо време и мокър асфалт. След това дойде мъглата. Имаме много какво да губим и този сезон вече имахме технически проблеми в Сливен, в резултат на които догонвахме дълго време. Затова стратегията ни днес, както и утре, е минимален риск и поглед към нова титла в рали шампионата. На последния етап дадохме повече газ. През неделния ден ще се забавляваме по интересните отсечки около Шумен“, коментира Мирослав Ангелов след края на първия състезателен ден.

Утре предстоят 5 състезателни отсечки с обща дължина 49 км.

Хакинен сравни Формула 1 с тенис

На корта Хамилтън би имал предимство, смята бившият пилот

Себастиен Ожие спечели осма титла във WRC след триумф в Рали Монца (ВИДЕО)

Французинът имаше сериозен късмет, след като още в първата отсечка докосна един от бетонните блокове на множеството шикани по виражите на „Монца“

Евънс с минимален аванс пред Ожие на Рали Монца (ВИДЕО)

Трети след първите седем отсечки се движи Тиери Нювил

Автомобилна федерация на България отговори ударно на ММС

Вижте истината, с подпис и печат…

Нювил води със 7 десети на Еванс в Каталуня (ВИДЕО)

Състезанието приключи за Такамото Кацута, който блъсна своя Yaris в крайпътна мантинела

Мартин Чой: Не очаквах подиума, но съм много щастлив и още ме държат емоциите

Българинът отчете най-успешния сезон в кариерата си

Спортът и мачовете по телевизията днес

Вижте неделната програма

27 екипажа са заявили участие на рали "Стари столици"

Последният кръг от националния шампионат ще се състои на 9 и 10 октомври

Константин Маршавелов с втора победа за сезона

Стара Загора бе домакин на четвъртия кръг от националния шампионат на затворен маршрут и писта