ЦСКА вкара шест на Банско в контрола

"Червените" напомпаха мускули преди домакинството на Ботев (Пд)

ЦСКА разби с 6:1 Банско контрола. “Червените” премериха сили със същия отбор и в предишната пауза за първенството през септември. Тогава тимът на Стойчо Младенов спечели с 4:1. Този път столичани постигнаха още по-убедителен резултат, а точни за тима бяха Вилдсхут, Ахмедов, Кери, Нзила, Варела и Жабов. За Банско се разписа Балтов.

В 12-ата минута Жеферсон и Кери разиграха късо след корнер, а ирландецът центрира в наказателното поле, където Матей стреля с глава на сантиметри от вратата.

В 24-ата минута на двубоя ЦСКА поведе в резултата, когато Яник Вилдсхут с плътен удар отляво на наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Банско. Минута след това Банско отвърна и изравни резултата. След двойно подаване Кристиян Балтов бе изведен и успя да се разпише във вратата на Густаво Бусато.

Третият гол в срещата падна преди да е изтекъл половин час игра. В 29-ата минута Вилдсхут намери отляво Ахмедов, а нападателят на "армейците" от вратарското поле вкара за 2:1.

Само две минути след това и Греъм Кери записа името си сред голмайсторите в днешната контрола. В в 31-ата минута с изстрел от границата на наказателното поле той прати топката в горния ляв ъгъл.

След почивката в игра за "червените" се появиха доста юноши.

Още в началото се наложи Димитър Евтимов да прави акробатично спасяване след удар на Петър Пенчов.

В 55-ата минута падна нов гол за "червените". Жуниор Нзила сртеря от дъгата на наказателното поле и матира стража на Банско. Шест по-късно Федерико Варела бе изведен на стрелкова позиция и не сгреши за 5:1. Домакините претендираха за засада, но такава не бе отсъдена.

Във финалните минути ЦСКА стигна и до шесто попадение. Тогава Павел Жабов засече в наказателното поле прострелно подаване и оформи крайния резултат.

След подновяването на първенствата ЦСКА посреща Ботев (Пловдив) в мач от 11-ия кръг на efbet Лига. Мачът е на 17 октомври от 19:15 часа. На Банско предстои домакинство на Надежда (Доброславци) от 13-ия кръг на Югозападната Трета лига.

ЦСКА - БАНСКО 6:1
1:0 Вилдсхут (24)
1:1 Балтов (26)
2:1 Ахмедов (29)