Лаутаро измъкна Аржентина срещу Перу (ВИДЕО)

"Гаучосите" вече нямат загуба в 25 поредни мача

Аржентина надви с минималното 1:0 Перу в поредния си мач от квалификациите за Световното първенство в Катар догодина. "Гаучосите" не повториха бляскавото си представяне срещу Уругвай преди няколко дни, но стигнаха до трите точки с гол на Лаутаро Мартинес в 43-ата минута. През второто полувреме Перу можеше да изравни, но Йошимар Йотун пропусна дузпа.

Лаутаро действаше на върха на атаката, а Лионел Меси и Анхел Ди Мария навлизаха от фланговете към центъра. Домакините имаха шанс да поведат още в 1-ата минута, но Родриго Де Паул стреля покрай гредата. Малко по-късно при идентична ситуация Ди Мария също не уцели вратата. Перуанците отвърнаха с опасен изстрел от фаул на Джанлука Лападула, но Емилиано Мартинес внимаваше. В 9-ата минута Кристиан Ромеро засече с глава центриране от статично положение, но голът правилно беше отменен заради засада. В средата на полувремето една от редките контри на гостите изведе Лападула очи в очи с Мартинес. Опитният нападател овладя топката между двама бранители на Аржентина и стреля, но твърде слабо. Домакините излязоха напред малко преди почивката. Десният бек Науел Молина се включи в предни позиции и с перфектно центриране намери Лаутаро Мартинес, който с глава заби топката под гредата - 1:0. Звездата на Интер се разписа в трети пореден мач, след като беше точен срещу Уругвай и срещу Сасуоло по-рано този месец.

Второто полувреме беше неочаквано трудно за аржентинците. Тимът на Лионел Скалони намали темпото, а гостите се възползваха и в 64-ата минута организираха хубава атака, извела Джеферсън Фарфан на скорост в наказателното поле. Ветеранът беше спънат от Емилиано Мартинес и съдията Вилтон Перейра Сампайо посочи бялата точка. Йотун заложи на силата и разтресе напречната греда за радост на феновете на "Ел Монументал".Меси можеше да реши всичко в двубоя в 70-ата минута, но Педро Галесе се справи с шута му от статично положение. В самия край на мача още един гол на Аржентина беше отменен заради засада, този път след удар с глава на Николас Гонсалес.

"Гаучосите" нямат поражение в 25 поредни мача, а с 25 точки са на второ място в класирането в зона КОНМЕБОЛ. Пред тях е само Бразилия - последният отбор, от който загубиха. Перу е на 9-а позиция в подреждането и с все по-малки шансове за класиране на световните финали.