СЪДИЯ, VAR И КЪСМЕТ: Левски надви Локо (Сф) за първа победа на Мъри (ВИДЕО+СНИМКИ)

Неотсъдена дузпа и не пребита дузпа за спасяване на Ники Михайлов донесоха успеха на "сините"

Левски записа първа победа след завръщането на Станимир Стоилов тима. "Сините" се нуждаеха от обрат срещу Локомотив Сф, за да спечелят с 2:1 дербито от 11-ия кръг на efbet Лига. Помогна им и съдията. "Железничарите" поведоха рано, но до края на първото полувреме Левски успя да изравни. След почивката Радослав Гидженов подмина нарушение срещу Илия Димитров в наказателното поле на гостите, а и чудото се случи - Билал Бари вкара първия си гол със синия екип. Това беше 25-ия му мач за тима. До края Локомотив пропусна да спечели поне точка - Николай Михайлов спаси дузпа, която трябваше да бъде изпълнена наново, но реферът отново си затвори очите.

Успехът помогна на Левски да се изкачи до осмото място с с 12 точки. "Червено-черните" са седми с 13.

Мачът започна перфектно за "железничарите", които поведоха още във втората минута. Удар на Александър Александров рикошира в играч на гостите се отби от напречната греда. Топката след което попадна в непокрития Октавио, който я прати в мрежата зад Михайлов. Ситуацията беше разгледана от VAR за засада, но такава нямаше и то бе зачетено - 1:0!

Скоро след това домакините имаха нов шанс да се разпишат. Виржил Пинсон проби отляво и опита да центрира, но Христо Шелис го блокира. Топката се върна в Пинсон, който стреля покрай вратата на "сините".

Натискът на Локомотив продължи и само 60 секунди по-късно Михайлов трябваше да спасява нов удар към вратата си. Отново Александров беше изпълнителя, но този път стражът парира изстрела му. В следващите минути "сините" успяха да изнесат играта, но не й да застрашат Александър Любенов.

В 18-ата Локомотив организира контра, но Александров задържа прекалено дълго топката, а след това я прати там, където нямаше негов съотборник, което позволи на Михайлов да улови. Четири по-късно Георги Миланов получи от Драган Михайлович, но стреля над вратата.

Илия Димитров пропусна страхотна възможност в 26-ата минута. Мики Орачев центрира отляво, където Гьоко Зайков увисна, а юношата на "сините" от няколко метра прати топката в ръцете на Михайлов. Половин час след началото Билал Бари излезе сам срещу Любенов, но стреля покрай вратата. Левски стигна до попадение гол при първия си точен удар във вратата на Локомотив. В 37-ата минута Здравко Димитров получи топката от Борислав Цонев, напредна и с изстрел по земя изравни резултата на Националния стадион.

В заключителните минута на първата част Здравко Димитров отново нахлу отляво и стреля. Този път Любенов успя да блокира удала му. Билал Бари имаше възможност за добавка, но се провали.

Пет минути след почивката "железничарите" поискаха дузпа. Илия Димитров падна в наказателното поле след сблъсък с Шелис, но съдията не посочи бялата точка. Ситуацията беше прегледана от VAR, което също не помогна на домакините да получат наказателен удар, макар че нарушение имаше.

В 58-ата минута Билал Бари сложи край на головата си суша. Той беше изведен с дълго подаване от Андриан Краев и прати топката във вратата на Любенов, за да даде аванс на "сините".

Домакините получиха шанс да изравнят от дузпа. В 65-ата минута Драган Михайлович удари топката с ръка в наказателното поле на "сините". Играта бе спряна, а ситуацията разгледана от VAR. Наложи се дори реферът Радослав Гидженов лично да прегледа ситуацията, след което посочи бялата точка. Зад топката застана Пламен Крачунов, но ударът му бе отразен от Николай Михайлов. Изпълнението трябваше да бъде повторено, защото още преди изпълнението вратарят беше отлепил краката си от голлинията.

В 73-ата минута Билал Бари получи подаване в наказателното поле, но се подхлъзна точно, когато отправи изстрел, който прелетя над вратата. Шест по-късно Марин Петков шутира опасно, но покрай лявата греда на Любенов.

Четири минути преди края на редовното време вратарят на Левски се намеси сигурно и след шут на Александров. Дълбоко в добавеното време Илия Димитров можеше да изравни, но топката беше изчистена и Левски спечели срещата.

ЛОКО СФ - ЛЕВСКИ 1:2
1:0 Октавио (2)
1:1 Здравко Димитров (37)
1:2 Билал Бари (58)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛОКО СФ: 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 5. Георгиос Катсикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 44. Божидар Кацаров, 58. Октавио, 89. Матеус Роча, 7. Александър Александров, 19. Илия Димитров, 93. Виржил Пинсон

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 3. Гьоко Зайков, 4. Иван Горанов, 5. Христос Шелис, 7. Георги Миланов, 10. Борислав Цонев, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари, 21. Радослав Цонев, 89. Андриан Краев, 91. Драган Михайлович
Заги: Сега ще разчитаме на Левски