Лацио обърна Интер на "Олимпико", за да му нанесе първо поражение за сезона (ВИДЕО)

Симоне Индзаги с горчиво завръщане в Рим срещу бившия си отбор

Италианският шампион Интер загуби гостуването си на Лацио в 8-ия кръг на Серия А, което беше първото им поражение в Калчото за сезона.

Началото на срещата бе спокойно, но в 12-ата минута Елсейд Хисаж се намеси късно и препъна противник, което доведе до дузпа за Интер. Съдията реши да провери ситуацията с ВАР и потвърди решението си, а точен от бялата точка бе Иван Перишич.

Лацио отвърна с добра възможност за Тома Башич, който получи прецизен пас и стреля незабавно, но Самир Ханданович опази вратата си с брилянтно спасяване.

До края на първата част темпото на игра спадна и липсваха нови голови възможности за някой от двата отбора. След час игра Алесандро Бастони игра с ръка в наказателното поле и след преглед с ВАР съдията отсъди дузпа за домакините.

На точката за изпълнение застана Чиро Имобиле, който с прекрасен удар в десния ъгъл върна паритета.  Десетина минути преди края Лацио съумя да обърне, след като Фелипе Андерсон реагира чудесно след щастлив рикошет и прати топката в мрежата на Ханданович.

В самия край пък Милинкович-Савич надскочи всички в наказателното на Интер и с глава оформи крайното 3:1.

Лацио - Интер 3:1
0:1 Перишич 12
1:1 Имобиле 64 (дузпа)
2:1 Фелипе Андерсон 81
3:1 Mилинкович-Савич 90+2

Стартови състави:

Лацио: Рейна, Марушич, Фелипе, Патрик, Хисай, Милинкович-Савич, Лейва, Басич, Андерсон, Имобиле, Педро

Интер: Ханданович, Шкринияр, Де Фрай, Бастони, Дармиан, Барела, Брозович, Галярдини, Димарко, Джеко, Перишич