ПРАЗНИК НА „НОУ КАМП“: Барса обърна Валенсия, Агуеро дебютира (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ансу Фати блесна срещу "прилепите"

Барселона зарадва феновете си с домакинска победа след обрат до 3:1 над Валенсия в дербито от 9-ия кръг на испанската футболна „Ла Лига“.

Празникът на стадион „Ноу Камп“ бе пълен, защото каталунският парламент отмени рестрикциите за фенове на спортни събития на открито и за първи път от 18 месеца насам на трибуните се събраха над 47 000 зрители.

Те видяха любимците им да отбелязват 3 гола, а и дебюта на лятното попълнение Серхио Агуеро, който се появи малко преди края.

В началото домакините започнаха на високи оборотите срещата, но още в 5-ата минута получиха гол.

Тогава, след едно центриране от корнер, топката стигна до Хосе Гая, който с топовен изстрел не остави шансове на Тер Щеген и откри резултата с красиво попадение.

Отговорът на каталунците дойде след само 8 минути, а голът им също беше впечатляващ. Новият №10 на „Ноу Камп“ – Ансу Фати, проби по фланга и подаде на Мемфис Депай.

Последният с едно докосване му заложи топката, за да може младокът да я засече от движение и да я прати неспасяемо в далечния ъгъл.

Така резултатът стана 1:1 още в 13-ата минута, а в 25-ата Гонсало Гедеш можеше отново да изведе „прилепите“ напред, ала не можа да улучи вратата от чудесна позиция.

Малко преди паузата Барселона получи дузпа, след като Гая протегна крак в опита си да спре удар отблизо на Фати и съдията посочи бялата точка.

Зад топката застана Мемфис Депай, който с безкомпромисно изпълнение направи обрата пълен в 41-ата минута – 2:1.

Така полувремето завърши при резултат 2:1, който домакините можеха да увеличат малко след паузата. В 50-ата минута Ансу Фати отправи чудесен удар, но бившият вратар на каталунците Яспер Силесен отрази майсторски с една ръка.

Само 4 минути след това пък Валенсия бе на път да изравни, ала нямаше късмет, тъй като ударът на Карлос Солер срещна гредата.

След това и Тер Щеген трябваше да се намесва, за да запази аванса на Барса, докато в 77-ата минута Жерар Пике спря самопожертвователно опасен пробив на Солер.

Четири минути преди края на редовните 90 пък резервата Филипе Коутиньо сложи точка на спора с първия си гол от почти година насам, оформяйки крайното 3:1.

Впоследствие на терена се появи и лятното попълнение Серхио Агуеро, за да дебютира за каталунците и да направи празника на „Ноу Камп“ пълен.

Така Барселона взе трите точки и вече има с 15, докато Валенсия остана с 12 в своя актив и е без победа в пет последователни мача от Примера.

Барселона – Валенсия 3:1
0:1 Хосе Гая (5)
1:1 Ансу Фати (13)
2:1 Мемфис Депай (41, дузпа)
3:1 Филипе Коутиньо (86)