Бойко Миленков: Безобразни сме в защита

"Утре имаме тренировка и ще говорим. Надявам се в следващия мач да стоим малко по-добре"

Треньоът на баскетболния Берое Бойко Миленков изрази разочарованието си от играта в защита на своя тим след загубата от Академик (Пловдив) със 78:84 в един от най-интересните мачове от програмата на втория кръг в НБЛ.

“Имаме огромни проблеми в защитата. В този гъст цикъл гледам да давам повече почивка на момчетата и може би това ни липсва в тренировъчния процес. Безобразна игра в дефанзивен план. По борби, бързи атаки и числа ги превъзхождаме. Не броя, че изпуснахме лесни точки в първото полувреме, защото и нашите съперници сториха същото, но бяхме наистина потресаващи в защита. Нападението ни също беше тежко. Това се видя много добре и в мача ни в Израел.

Сезонът е дълъг. Силата на Дамян Минков е в бързата атака, в защитата. С него си говорим къде може да помогне на отбора. Има някои стрелби, които натяга, но това е нормално за играч на неговата възраст. Със сигурност ни помага и занапред ще се включва по добър начин.

Като цяло стрелбата не ни е най-силната черта. ДеКуан Ейбръм също е длъжник на отбора. Той има доста по-големи възможности откъм стрелба, но днес не му се получи. Като цяло гоним да играем на бързо темпо. Доста трудно ни е да играем 5 на 5, предвид неопитността ни в отбора. В този показател днес бяхме доста добре, но в защита - ужас.

Към числата нямам претенции. Техните двама плеймейкъри имат 20 асистенции, като всички те са на ситуации при пик-н-рол. Утре имаме тренировка и ще говорим. Трудно ще изчистим това нещо, но се надявам в следващия мач да стоим малко по-добре", заяви Миленков пред Max Sport 2.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1