Спортинг разгроми Бешикташ насред Истанбул (ВИДЕО)

„Лъвовете“ с първи успех в Шампионската лига през сезона

Спортинг (Лисабон) разби като гост Бешикташ в Турция с 4:1 в мач от група „С“ на Шампионската лига.

Португалските „лъвове“ не бяха безмилостни на стадион „Водафон Парк“ и откриха резултата още в 15-ата минута чрез капитана си Себастиан Коатес.

Домакините отговориха скоро след това, тъй като Кайл Ларин се разписа с глава за 1:1 в 24-ата минута, но в 27-ата Спортинг пак поведе с гол на Коатес.

После той можеше да запише и хеттрик, но не сполучи, ала малко преди почивката се намеси ВАР заради игра с ръка на Домагой Вида в пеналта.

Пабло Сарабия реализира отсъдената дузпа, а 2 минути по-късно Алекс Тейшейра вкара красив гол от воле, който не бе признат заради засада.

След почивката домакините заиграха по-добре, но гостите бяха добре подредени в защита и направиха няколко опасни контраатаки.

След една такава в 71-ата минута Паулиньо удари греда, а в 89-ата той успя и да се разпише, за да оформи крайното 4:1.

Така Спортинг Лисабон записа дебютен успех в груповата фаза на Шампионската лига, а Бешикташ остана последен без спечелена точка от 3 мача.