ГОЛЯМ КЪСМЕТ ЗА ЛЮБО ПЕНЕВ: Локо (Сф) цели гредите, Царско село вкарва (ВИДЕО+СНИМКИ)

Първа победа за "царете" от август, гостите с две греди и куп положения

Царско село постигна първата си победа в елита от месец август насам, след като победи с 2:0 гостуващия Локомотив (София) в първия мач от 12-ия кръг на efbet Лига.

Момчетата на Любослав Пенев имаха и доза късмет, защото гостите удариха 2 греди и имаха куп положения, но в крайна сметка си тръгнаха победени след първата среща между двата тима в групата на майсторите.

Тя донесе и дебютен успех на Пенев след завръщането му при „царете“, които завършиха двубоя с човек по-малко заради два бързи жълти картона на резервата Никола Колев.

Фенове на мача нямаше, след решение на ръководството на домакините, но той предложи много емоции, куп положения, страхотни намеси на двамата вратари, а и сериозни пропуски от двата отбора.

Гостите започнаха по-добре и в рамките на първите 3 минути имаха две възможности, открили се пред Илия Димитров.

В първия случай ударът му с глава бе много лош, но във втория той отправи отличен такъв след центриране отдясно, но Янко Георгиев блесна със спасяване.

Отговорът на Царско село дойде малко по-късно, ала Ален Стеванович не сполучи, както и последвалият опит за добавка на Димо Бакалов.

В 12-ата минута отново Димитров стреля с глава, но вратарят на домакините улови, а в 13-ата Милчо Ангелов и стражът на гостите Александър Любенов повториха упражнението.

В средата на първото полувреме отново двамата вратари направиха по едно ключово спасяване в рамките на само 2 минути като първо се отличи този на домакините, останал очи в очи с Пинсон, а после и Милчо Ангелов не можа да преодолее стража на гостите.

Впоследствие домакини овладяха инициативата и в 39-ата минута Стеванович стреля покрай вратата, след което пък Любенов боксира изстрел на Васил Шопов.

Малко преди паузата Йоргос Кацикас можеше да си отбележи автогол, но имаше късмет и така почивката дойде при нулево реми.

То се запази и в началните минути на втората част, в които превес имаха гостите, но Янко Георгиев продължи да впечатлява с изявите си.

Това се оказа ключово, защото Царско село откри резултата в средата на втората част, след като преди това гостите удариха греда и имаха претенции за дузпа заради игра с ръка в пеналта, които не бяха уважени нито от съдията, нито след намесата на системата VAR.

В 67-ата минута пък Сашо Александров центрира и Йокич продължи към далечната греда, където Васил Шопов отблизо даде аванс на домакините – 1:0.

Скоро след това равенството можеше да бъде възстановено, но изстрел на Кацаров спря в страничния стълб на домакинската врата.

Секунди след това, почти като при първия гол, Царско село вкара втори. Този път Лукас Диас се възползва от неразбирателство в защитата на „железничарите“ и се озова сам срещу вратаря, след което технично го прехвърли и удвои аванса на своя тим – 2:0.

Не след дълго той бе заменен при тройна смяна в състава на домакините, а един от появилите се като резерва футболисти – Никола Колев, си изкара два жълти картона за няколко минути в края.

Той бе изгонен минута преди края на редовното време, но за гостите нямаше време да се възползват от числения си превес и те останаха с празни ръце.

Така Царско село взе трите точки и вече има 9, докато Локо Сф остава с 13 на седмата позиция.

Царско село – Локомотив (София) 2:0
1:0 Васил Шопов (67)
2:0 Лукас Диас (75)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Янко Георгиев, 3. Мартин Кавдански (к), 6. Иван Бандаловски, 7. Димо Бакалов, 8. Ален Стеванович, 9. Милчо Ангелов, 12. Лукас Диас, 25. Александър Александров, 80. Карлос Охене, 83. Христо Попадийн, 93. Васил Шопов;
Треньор: Любослав Пенев;

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ: 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 6. Пламен Крачунов, 5. Георгиос Катсикас, 4. Мики Орачев (к), 22. Владимир Семерджиев, 44. Божидар Кацаров, 58. Октавио, 93. Виржил Пинсон, 19. Илия Димитров, 7. Александър Александров
Треньор: Иван Колев.

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона