Торино пречупи Дженоа в шоу с 5 гола и един отменен (ВИДЕО)

„Биковете“ спечелиха с 3:2 у дома

Торино постигна домакинска победа с 3:2 над Дженоа в зрелищен мач, с който беше открит деветият кръг в Серия А.

“Биковете” поведоха в 14-ата минута, когато Антонио Санабрия се разписа с глава след центриране на Кристиан Ансалди.

В 31-ата Томазо Побега удвои аванса на тима с шут по земя.

В 58-ата торинци можеха да поведат с три попадения разлика, но ВАР отмени автогол на Йохан Васкес заради предходен фал в атака.

Така се стигна до 69-ата минута, когато Матия Дестро върна генуезците в мача със своя гол. Така нападателят се разписа в четвърти пореден двубой.

В 77-ата обаче Денис Прат нахлу в наказателното поле и подаде на Йосип Брекало, който увеличи преднината на домакините.

Три минути по-късно резервата на “грифоните” Яя Калон финтира противников играч и даде пас към Фелипе Кайседо, който със своя шут оформи крайното 3:2.

Така не само, че Торино прекрати серията си от четири мача без победа, но и се изкачи на 10-ата позиция в класирането с актив от 11 точки. Дженоа пък е на предпоследното 19-о място с 6 спечелени пункта след шестия си пореден двубой без успех.