НЕВИЖДАНО: Арда и Славия не се победиха след боево реми в Кърджали (ВИДЕО)

Домакините удариха греда в края при 1:1 с „белите“

Арда и Славия регистрираха първото в историята равенство помежду си.
То дойде в Кърджали, където двата отбора направиха боево реми 1:1 в мач от 12-ия кръг на футболната ни efbet Лига.
Гостите поведоха преди почивката и имаха няколко възможности да удвоят аванса си, но ги пропиляха, а това бе наказано от „сините“ и те стигнаха до петата си точка на „Арена Арда“ през сезона след попадение на Милен Желев.
Домакините бяха близо и до пълния обрат в срещата, тъй като в заключителните минути имаха превес, но удариха греда и така точките бяха поделени.

В началните минути футболистите на Арда задържаха топката, но без да създадат работа за Светослав Вуцов.

В 7-ата минута Спас Делев подаде към Александър Александров, който върна към Иван Тилев, но неговият изстрел мина покрай вратата.

В 13-ата минута Мартин Сораков не успя да стигне едно дълго подаване и да застраши Караджов.

Само три по-късно  Мартин Сораков даде преднина на "белите", след като Радослав Кирилов опита техничен удар тип задна ножица, Караджов изби, а дебнещият млад нападател на столичани прати топката във вратата на Арда.

Попадението сякаш смути домакините и след него Славия овладя инициативата, но не успя да се възползва.

В 31-ата минута Радослав Кирилов проби в наказателното поле и опита да намери съотборник с успоредно на голлинията центриране, ала нямаше кой да засече.

Седем минути по-късно Спас Делев бе затворен и топката стигна до Румен Руменов, чийто изстрел профуча над вратата.

Секунди след това пък Жуниньо получи в пеналта и стреля в десния ъгъл, но Светослав Вуцов внимаваше и се справи на ниво.

До почивката нови попадения не паднаха и така Славия се оттегли с гол аванс.

Второто полувреме започна със страхотен шанс за "белите".

След грешка при изнасянето на топката от домакините се стигна до пробив в наказателното поле и пас към Сораков, чийто удар от 2-3 метра обаче бе спасен с крак от Караджов.

Малко след това и Радослав Кирилов можеше да се разпише, ала пропусна и така преднината на столичани остана минимална.

В 62-ата минута Спас Делев овладя на гърди пред наказателното поле и проби добре, но опита удар от малък ъгъл, който бе избит в корнер.

След неговото изпълнение домакините поискаха дузпа, ала след намеса на VAR такава не бе отсъдена.

Така се стигна до 71-ата минута, в която Арда успя да изравни.

Това стана след статично положение, изпълнено от Спас Делев. Националът центрира отлично и Милен Желев засече с глава, за да възстанови статуквото – 1:1.

То се запази до края, въпреки че 2 минути преди края на редовното време Спас Делев се озова сам срещу вратаря на гостите. Той направи хубаво двойно подаване и стреля мощно от границата на пеналта, но Вуцов показа класа, за да отрази.

След последвалия корнер пък домакините удариха греда, за да приключи срещата при резултат 1:1.

Така Славия вече има 20 точки и заема 4-ото място във временното класиране, докато отборът на Арда събра 11 в своя актив и е 9-и в подреждането.

Арда - Славия 1:1

0:1 Сораков (16)
1:1 Желев (71)

Стартови състави:

Арда: Караджов, Стоев, Желев, Делев, Ковачев, Георгиев, Руменов, Петков, Тилев, Едимар Жуниор, Котев;

Славия: Вуцов, Томбак, Христов, Виячки, Керчев, Вълчев, Дост, Минчев, Тасев, Кирилов, Сораков;

НА ЖИВО: Пирин - Етър (СЪСТАВИ)

Сблъсъкът в Благоевград започва в 14:00ч.

Костадин Димитров подписва довогорите за довършването на стадионите на Локо Пд и Ботев Пд