ОБЗОР: Хебър се спаси от нова издънка с гол в 94-ата минута

Марица изпусна трите точки в Симитли, 9 от Янтра надвиха дубъла на ЦСКА 1948, вижте резултатите от днешните мачове

Хебър се спаси от втора поредна издънка. Тимът от Пазарджик спечели с 1:0 гостуването си на Литекс от 14-ия кръг на Втора лига. Голът вкара Томислав Папазов в 94-ата минута. . В миналия кръг тимът Николай Митов отстъпи с 1:3 на Марица и загуби първото място, на което се настани еднолично Етър. С днешния успех Хебър се върна на върха в класирането точка аванс пред "виолетовите", които обаче са с мач по-малко. Утре те приемат Септември (Сф) във Велико Търново.

Марица си тръгна само с точка от Симитли, след като направи 1:1 с местния Септември. Пловдивчани откриха още в петата минута с гола на Валери Домовчийски и задържаха преднината си през почти целия двубой, но секунди преди края Кирил Грозданов ги наказа. Футболистът на Септември вкара в 90-ата минута след удар с левия крак.

Марица остава на осма позиция с 21 точки. Септември от своя страна прекъсна серията си от четири поредни загуби и заема 14-о място с 13.

Янтра (Габрово) се измъкна от зоната на изпадащите след домакинска победа с 1:0 над дублиращия отбор на ЦСКА 1948. Единственото попадение вкара Пламен Тенев, който се разписа с глава в 86-ата минута. По това време домакините, които играят мачовете си в Трявна, бяха с 9 души на терена, след като двама техни футболисти получиха червени картони. Гаджев напусна терена в заключителните секунди на първата част с директен червен картон за груб фаул. В 66-ата минута втори жълт картон получи Константин Иванов.