Пиоли: Помислихме си, че сме спечелили мача

Наставникът на Милан коментира мача срещу Болоня

Наставникът на Милан Стефано Пиоли призна, че неговият тим е допуснал грешката да си помисли, че е спечелил мача срещу Болоня при резултат 2:0 в своя полза и човек повече на почивката. Впоследствие “рособлу” изравниха с два бързи гола в началото на втората част. Те обаче получиха още един червен картон и така с две попадения в края на двубоя “росонерите” стигнаха до успех с 4:2.

“Затруднихме се, защото допуснахме грешката да си помислим, че мачът е свършил, когато водехме с 2:0 с човек повече. Ако спреш да играеш, ти рискуваш при всички случаи. За щастие, показахме силата да рестартираме и да вземем победата. Когато те останаха с деветима играчи, това промени нашия манталитет и ние станахме прекалено хаотични. Това, че Оливие Жиру и Златан Ибрахимович бяха едновременно на терена, също ни обърка. Правехме прекалено много центрирания без определена цел. Така или иначе щях да пусна Жиру в игра преди втория им червен картон, тъй като бяхме с човек повече. Реших, че двамата нападатели ще ни дадат повече опции в наказателното поле.

Трябваше да контролираме мача, когато водехме, но подходихме с грешното отношение. Представянето ни през първото полувреме беше много добро и създадохме много опасни положения, но след почивката поведението ни беше грешно и това е важен урок за нашето израстване. Манталитетът е това, което прави разликата. Той ни кара да преследваме победата и да продължим да вярваме в себе си до самия край. Този успех е много важен. Знаем, че след мачовете в Шампионската лига е тежко срещу отбори, които са имали цяла седмица за подготовка, но ще се поучим от този опит. Сега трябва да си възвърнем физическата и психическата енергия, за да не допуснем тези грешки отново”, коментира Пиоли след мача.