Севиля надделя над Леванте в голово шоу с цели осем попадения (ВИДЕО)

Андалусийци се наложих с 5:3

Севиля и Леванте сътвориха голово шоу с осем гола на "Рамон Санчес Писхуан". Андалусийци се наложиха с 5:3 над гостите си от Валенсия. И в двете полувремена на двубоя паднаха по четири гола.

Още в 8-ата минута Оливер Торес даде аванс на севилци, а в 24-ата минута Рафа Мир удвои преднината им. Пет минути след това домакините можеха да поведат с 3:0, но удар на Сусо срещна гредата.

В 33-ата минута Хосе Луис Моралес върна Леванте в двубоя, разписвайки се с удар от границата на наказателното поле. Головото шоу обаче изобщо не беше приключило - в 38-ата минута Диего Карлос с глава вкара за 3:1.

Втората част започна с нов гол. Мунир Ел Хаддади пробва изстрел от дистанция, който се превърна в четвърти гол за Севиля.

Само пет минути след това Леванте вкара второ попадение в срещата. Марко Дмитрович сгреши, което позволи на Хосе Луис Моралес да прати топката в мрежата за 4:2. В 62-ата минута защитата на Севиля не се справи добре и Гонсало Мерело се възползва от шанса си да намали преднината на домакините само на един гол - 4:3.

Две минути по-късно играчите на Севиля показаха, че няма да се дадат толкова лесно, като Фернандо Регес отблизо вкара за 5:3.

В 78-ата минута реферът Валентин Писаро първоначално отсъди дузпа за Леванте, но след консултация с ВАР наказателният удар бе отменен.

Със спечелените три точки Севиля излезе лидер в класирането с актив от 20, колкото има и вторият Реал Сосиедад. Леванте е предпоследен с 5.

Луд мач в Бергамо, Аталанта е на финал (ВИДЕО)

Тимът на Гасперини с обрат за 4:1 над Фиорентина

ОБЗОР: Манчестър Юнайтед обърна последния и измести Нюкасъл (ВИДЕО)

Капитанът Фернандеш спаси „червените дяволи“ от срам на „Олд Трафорд“ – 4:2, резултати