Аякс се изгаври с ПСВ Айндховен, постигна разгромен успех с 5:0 (ВИДЕО)

Амстердамци изиграха перфектен мач

Аякс помете с 5:0 в Амстердам един от основните си конкуренти за титлата в нидерландското първенство ПСВ Айндховен в среща от 10-ия кръг на Ередивизи. Домакините се развихриха през второто полувреме, а начало на головата фиеста даде бившият капитан на Фейенрод Стивън Бергхаус. В 19-ата минута Душан Тадич намери с хубав пас отляво нахлулия в наказателното поле на ПСВ Стивън Бергхаус и 29-годишният атакуващ халф без забавяне стреля, като го направи по блестящ начин и опъна мрежата зад Жоел Дромел.

В 56-ата минута домакините успяха да изненадат съперника си с късо изпълнение на ъглов удар, при което Тадич центрира и записа втора асистенция в мача, след като котдивоарският нападател Себастиан Алер с глава порази целта - 2:0.

В 66-ата минута резултатът стана 3:0, след като Алер асистира на бразилския нападател Антони, който на практика “подпечата” победата на водения от Ерик тен Хаг тим.

Сменилият през второто полувреме Бергхаус Деви Клаасен добави още едно попадение за Аякс, като го стори в 76-ата минута, малко след влизането си в игра.

Крайния резултат оформи във втората минута на добавенотов реме Тадич. Сърбинът бе изведен по чудесен начин от резервата Пер Схуурс очи в очи със стража Дромел, преодоля го и на празна врата нямаше как да сбърка.

Аякс остава начело в класирането, вече с 25 точки - 8 победи, 1 равенство и 1 загуба. ПСВ пък претърпя трето поражение за сезона в шампионата и ев тори с 21 точки. За Аякс това е втора гръмка победа срещу стойностен съперник в рамките на една седмица, след като тимът на Тен Хаг прегази с 4:0 Борусия (Дортмунд) в Шампионската лига.