В ИСПАНИЯ: Атлетико навакса два гола пасив за точка срещу Сосиедад (ВИДЕО)

Луис Суарес спаси тима си в мача с лидера в Ла Лига

Атлетико Мадрид успя да навакса два гола изоставане, но спечели само точка в домакинството си на Реал Сосиедад. Мачът от десетия кръг на Ла Лига завърши 2:2. "Дюшекчиите" са е четвърти в класирането с 18 точки, докато Сосиедад запази лидерската позиция с 21 пункта, но е с мач повече от Реал Мадрид.

Гостите от Реал Сосиедад поразиха целта още в 7-ата минута. Александър Сьорлот овладя подаване на Александър Исак и с майсторско изпълнение от границата на наказателното поле преодоля Ян Облак - 0:1.

Столичани изглеждаха стъписани от неприятния развой на срещата и в следващите минути по никакъв начин не отговориха.

В 40-ата минута късметът покри Сосиедад, след като удар с глава на Фелипе Монтейро премина много близо покрай вратата. Защитникът засече центриране в наказателното поле.

В началото на втората част гостите нанесоха втори удар по шампионите. Александър Исак изненада и преодоля Облак с директно изпълнение на пряк свободен удар. Дистанцията между топката и голлинията беше достатъчно сериозна, но изпълнението на Исак беше превъзходно.

Попадението на Исак сякаш събуди Атлетико. В 57-ата минута Яник Ферейра-Карско стреля от границата на наказателното поле, но неточно.

Само четири минути по-късно Луис Суарес върна интригата в срещата, вкарвайки за 1:2. Уругваецът засече центриране на Жоао Феликс.

Натискът на домакините продължи. Четвърт час преди изтичането на редовното време „дюшекчиите“ получиха правото да изпълнят дузпа. Опитният Суарес застана зад топката и хладнокръвно реализира за 2:2.

До края резултатът се запази непроменен, като никой от двата тима не предприе излишни рискове.