Оливие Жиру качи Милан на върха в Италия (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Росонерите“ удариха Торино и дръпнаха с 3 точки пред Наполи

Милан оглави временното класиране на италианската Серия „А“, след като спечели с минималното 1:0 домакинството си на Торино от междинния 10-и кръг.

Единственото попадение на „Сан Сиро“ реализира лятното попълнение Оливие Жиру, а благодарение на него „росонерите“ изместиха от върха перфектния до момента Наполи.

Те събраха 28 точки, тъй като също са непобедени в Калчото до момента, докато неаполитанците са с 25, но и мач по-малко.

За днешната среща треньорът на домакините Стефано Пиоли направи 5 промени в титулярния състав, победил Болоня с 4:2 през уикенда.

Една от тях бе свързана с върха на нападението, където именно Жиру замени Златан Ибрахимович и се отблагодари за доверието с гол още в 14-ата минута.

Тогава той се оказа най-съобразителен в наказателното поле след корнер и успя отблизо да открие резултата, разписвайки се в трето поред домакинство на Милан в Серия „А“.

В средата на първото полувреме „росонерите“ имаха претенции за дузпа заради игра с ръка в наказателното поле, но те останаха неуважени от съдията.

След това срещата се накъса от множество нарушения и двата отбора опитаха с далечни изстрели да поразят целта, но без успех.

Така почивката дойде при резултат 1:0 в полза на Милан. След нея двамата треньори извършиха доста промени, но головите положения на практика липсваха.

В крайна сметка „росонерите“ взеха своето, за да оглавят таблицата с класирането, докато Торино остана с 11 точки от 10 мача на 13-ото място.

МИЛАН - ТОРИНО 1:0