В ОВЧА КУПЕЛ: Славия излъга Пирин и е на четвъртфинал за Купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Две греди и бивше „орле“ спряха благоевградчани в София

Славия отстрани Пирин (Благоевград) от турнира за Купата на България.

„Белите“ се класираха за четвъртфиналите на надпреварата, след като спечелиха с минималното 1:0 домакинството си, а дебют за тях записа последното им попълнение Жуниор Мапуку.

Единственото попадение в София пък реализира Тони Тасев, който се появи като резерва и се разписа в началото на второто полувреме.

„Орлетата“ нямаха и късмет, защото удариха 2 греди в срещата, една преди и една след като бившият им футболист бе открил резултата.

Това можеше да се случи още в първата минута, когато обаче новият им вратар Ник Хенгелман блесна с двойно спасяване.

Тогава първо  Георги Вълчев стреля от малък ъгъл и стражът изби, а после успя да се справи и с опита за добавка с глава на Питър Макрилос.

Последваха равностойни минути и в 32-ата „орлетата“ имаха шанс да вкарат гол, но нямаха късмет.

Тогава започналият като титуляр нападател Преслав Йорданов получи добро центриране от Спас Георгиев и стреля с глава, ала топката се удари в страничната греда.

Така в крайна сметка първото полувреме приключи без попадения, ала в началото на второто Славия нанесе своя удар.

Появилият се като резерва Тони Тасев засече центриране на Радослав Кирилов и се разписа, но не се зарадва на гола си в знак на уважение към бившия си тим.

След това „белите“, които днес играха с черни екипи, се прибраха в защита и разчитаха на контраатаки, а това можеше да им изиграе лоша шега.

В 71-ата минута обаче те имаха късмет, тъй като гостите удариха още една греда. След хубава атака капитанът на домакините Станислав Манолев стреля много добре, но този път топката срещна напречния стълб.

Малко преди края пък Ради Кирилов можеше да реши всичко предсрочно, след като премина през почти цялата защита на Пирин, ала не съумя да се справи с вратаря и той изби, за да запази интригата до края.

Тя обаче приключи с последния съдийски сигнал, узаконил класирането на Славия за четвъртфиналите на турнира за Купата на България.

Жребият за следващата фаза ще се тегли утре, а участие в нея вече си осигуриха отборите на Левски и Локомотив (Пловдив).

Славия - Пирин 1:0

1:0 Тони Тасев (51)

Стартови състави:

Славия: Вуцов, Томбак, Виячки, Керчев, стоянов, Вълчев, Макрилос, Дост, Кирилов, Добрев, Сораков;

Пирин: Хенгелман, Дюлгеров, Карачанаков, Хендерсън, Станоев, Ферари Да Силва, Йорданов, Георгиев, Манолев, Николов, Попев;

Матай: Червените картони бяха пресилени

Капитанът на ЦСКА смята, че Ботев Пловдив се радват предварително

Керкез: Голяма победа, на нашия стадион ще бъдем много силни

Треньорът на Ботев Пловдив остана много доволен от успеха над ЦСКА за Купата на България

Стамен Белчев притесни феновете: Каранга има неприятна контузия