И ПАК ТОЙ: Камбуров влезе като смяна и веднага вкара за четвъртфинал на Берое (ВИДЕО+СНИМКИ)

Старозагорският клуб излъга Черно море с 1:0

Берое е четвъртият участник в четвъртфиналите на турнира за Купата на България.

Старозагорци се присъединиха към Локо Пд, Левски и Славия, след като победиха гостуващия Черно море с минималното 1:0.

Единственото попадение в срещата реализира „обичайният заподозрян“ – Мартин Камбуров.

Голмайсторът за всички времена на българската футболна „А“ група се появи като резерва през второто полувреме и само няколко секунди по-късно, буквално с първия си досег до топката, реализира с глава.

Първият удар в мача дойде във 2-ата минута, когато Попов стреля от дистанция, но бе неточен.

В 15-ата пък Родриго Енрике изведе Леандро Андраде на стрелкова позиция, но Сако пресече удара и топката излезе в корнер.

В 23-ата минута Енрике намери Гомес с дълъг пас, а нападателят върна за Панайотов, който засече от въздуха, но не намери очертанията.

Играта продължи да се води предимно в средата на терена и сериозните опасности липсваха до края на първата част.

Четири минути след подновяване на играта през второто полувреме Василев нахлу в пеналта на домакините и прати топката в мрежата, но реферът вдигна флага за засада.

В 52-ата минута Кукула засече с глава центриране от корнер, но Дюлгеров спаси.

Берое стигна до много сериозно положение в 65-ата минута, когато Василев центрира и Тунгара отправи удар, ала топката рикошира в главата на бранител и излезе в корнер.

Влезлият секунди преди ъгловия удар Мартин Камбуров пък бе на правилното място, за да засече центрирането от ъгловия удар и даде аванс на домакините.

В следващите минути гостите се опитаха да притиснат съперника и осъществят натиск, но Берое не се пропука, за да запази преднината си и да продължи напред в турнира за Купата на България.

Берое – Черно море 1:0
1:0 Мартин Камбуров (67)