Шок за Ювентус в Торино! Сасуоло засрами "Старата госпожа" (ВИДЕО)

Отборът постигна втората си победа в своята история срещу "бианконерите"

Сасуоло постигна втората си победа в своята история срещу Ювентус, побеждавайки „старата госпожа“ като гост с 2:1 в мач от 10-ия кръг на Серия А. Така "неровердите" прекъснаха серията от 9 поредни мача без загуба във всички турнири на тима на Масимилиано Алегри.

С успеха Сасуоло събра 14 точки и излезе на 9-о място във временното класиране. „Старата госпожа” е с точка повече.

Домакините можеше да поведат още във 2-ата минута, когато Бонучи засече центриране, но от няколко метра изненадващо не намери очертанията на вратата.

В 19-ата минута Маккени сбърка в центъра. Топката се озова в Берарди, който напредна и отправи много силен удар в левия ъгъл, но Перин се намеси блестящо и изби. В 37-ата минута удар на Дибала срещна горната греда.

Минута преди края на първата част Сасуоло поведе. Дефрел пусна топката между двама защитници за Фратези, който стреля в левия ъгъл за 0:1.

В 58-ата минута Каан Айхан изби топката от голлинията след удар на Куадрадо. Малко след това удар на Дибала беше спасен от Консили, а удар с глава на Киеза мина над вратата.

Натискът на „бианконерите” даде резултат в 76-ата минута. Тогава Маккени засече с глава центриране от фаул на Дибала.

Драмата настъпи в петата минута на добавеното време, когато Максим Лопес донесе трите точки на „неровердите”.